Zamknij

Iga Świątek będzie najwyżej w karierze. Wyprzedzi odwieczną rywalkę Radwańskiej

05.07.2021 21:05
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek przegrała w poniedziałek z Ons Jabeur 7:5, 1:6, 1:6 w 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu, ale i tak awansuje w światowym rankingu WTA. Polka na pewno "wskoczy" na ósmą, a jeśli Karolina Pliskova nie awansuje do finału - nawet na siódmą lokatę.

Wimbledon jeszcze się nie skończył, ale już wiadomo, że Iga Świątek zostanie sklasyfikowana po nim na najwyższym miejscu w rankingu WTA w karierze.

Chociaż Polka odpadła w Londynie w 1/8 finału, uległszy 7:5, 1:6, 1:6 Ons Jabeur, to i tak awansuje w światowym zestawieniu. Na ten moment tenisistka z Raszyna plasuje się na siódmej pozycji w wirtualnym rankingu i bez względu na wyniki innych zawodniczek utrzyma co najmniej ósmą lokatę. Siódmą zajmie, jeśli Karolina Pliskova nie dojdzie na Wimbledonie do finału.

Ranking WTA: Świątek będzie najwyżej w karierze. Wyprzedzi Williams i Halep

Awans w rankingu WTA na co najmniej ósmą pozycję oznacza, że Świątek wyprzedzi odwieczną rywalkę AgnieszkI Radwańskiej, Amerykankę Serenę Williams, a także inną wybitną zawodniczkę, Rumunkę Simonę Halep.

Polka wysoko będzie również w zestawieniu WTA Race, czyli rankingu, na podstawie którego tenisistki kwalifikują się do wieńczących sezon WTA Finals. Obecnie, w wirtualnym notowaniu, przesunęła się piątego na czwarte miejsce.

RadioZET.pl