Nieprawdopodobny powrót Nadala w finale AO. Hiszpan lepszy od Miedwiediewa!

30.01.2022 15:16

Rafael Nadal pokonał Daniiła Miedwiediewa w morderczym, trwającym ponad 5 godzin finale Australian Open. Hiszpan odwrócił losy meczu, gdy tracił do Rosjanina dwa sety i wielu było już przekonanych, że to 25-latek zdobędzie trofeum. Rafa dzięki niesamowitej grze wygrał jednak trzy partie z rzędu i zdobył 21. wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Rafael Nadal zdobył 21., rekordowy tytuł wielkoszlemowy w męskim singlu. Do tej pory Hiszpan miał ich 20., czyli dokładnie tyle, co Djoković i Federer. 35-latek, który poprzedni sezon zakończył na początku sierpnia z powodu kontuzji stopy dopiero wrócił do gry, ale przez 5 godzin gry w finale pokazał, że jest w stanie zdominować młodszego od siebie Rosjanina.

Mecz od początku nie układał się NadalowiMiediediew od początku meczu był wyraźnie skuteczniejszy, nie popełniał błędów, dzięki czemu wygrał pierwszego seta 6-2. Rozgrywka trwała 42 minuty.

Australian Open. Nadal odrobił dwa sety

W drugim secie Rosjanin musiał walczyć z Nadalem w długim tie-breaku i ponownie okazał się lepszy: (7-6 (7/5). Choć wielu podejrzewało już, że Hiszpan nie da rady odwrócić losów meczu, 35-latek właśnie wtedy rozpoczął odrabianie strat.

W trzecim i czwartym secie Nadal pokonał Miedwiediewa 6:4. Ostatnia, piąta tura rozpoczęła się, gdy zegar odmierzający długość trwania meczu pokazywał już ponad 5 godzin. Daniił Miediediew miał problemy mięśniowe, także interweniować musiał jego fizjoterapeuta.Rosjanin doprowadził do stanu 5:5 z wyniku 5:3, jednak nie obronił się przed Hiszpanem.