Rafael Nadal w półfinale Australian Open po pięciosetowym boju

25.01.2022 08:53
Rafael Nadal, Australian Open

Rafael Nadal po pięciosetowym meczu pokonał Denisa Szapowałowa i awansował do półfinału Australian Open. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie zwycięzca pary Gael Monfils - Matteo Berrettini.

Mecz od początku układał się po myśli dwudziestokrotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych. Nadal wygrał dwa pierwsze sety 6:3, 6:4 i wydawało się, że skończy mecz w trzech partiach. Szapowałow nie dawał jednak za wygraną. Doprowadził do wyrównania i decydującego, piątego seta. W nim lepszy był jednak Hiszpan, który już na samym początku przełamał rywala i ostatecznie zwyciężył do trzech.

Nadal w walce o drugie zwycięstwo w Australian Open

Nadal walczy w Melbourne o swój dopiero drugi tytuł. Jedyny raz, kiedy dane mu było cieszyć się z triumfu w Australian Open, miał miejsce w 2009 roku. Pokonał wtedy Rogera Federera 7:5, 3:6, 7:6(3), 3:6, 6:2. Poza tym cztery razy grał jeszcze w finale tej imprezy, przegrywał jednak kolejno z Novakiem Djokoviciem (2012), Stanislasem Wawrinką (2014), Federerem (2017) i ponownie Djokoviciem (2019).

W walce o finał tenisista z Majorki zmierzy się z Gaelem Monfilsem lub Matteo Berrettinim. O miejsca w drugim półfinale powalczą Jannik Sinner i Stefanos Tsitsipas oraz Felix Auger Aliassime i Daniił Miedwiediew.