Zamknij

Rafael Nadal potwierdził udział w turnieju ATP w Madrycie

07.07.2020 18:35
Rafael Nadal
fot. PAP/EPA

Rafael Nadal ogłosił we wtorek swój udział we wrześniowym turnieju ATP w Madrycie. To z kolei stawia pod znakiem zapytania jego start w mającym odbyć się tuż przed tą imprezą wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

- To prawda "Feli". Do zobaczenia we wrześniu w Madrycie. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko pójdzie dobrze! - napisał wicelider światowego rankingu ATP na swoim koncie na Twitterze, odpowiadając na wiadomość od dyrektora turnieju Feliciano Lopeza.

Szef imprezy napisał: "Rozmawiałem z moim przyjacielem Rafaelem Nadalem, który potwierdził udział w Madrycie we wrześniu przyszłego roku! Czekamy na ciebie jak zawsze z otwartymi ramionami".

W przeszłości Nadal pięciokrotnie triumfował w Madrycie. Tegoroczny turniej rozpocznie się 12 września, a główna część - dwa dni później.

Tymczasem wielkoszlemowy US Open ma zostać rozegrany w dniach 31 sierpnia - 13 września. Udział Nadala w imprezie w Madrycie budzi więc wątpliwości co do jego zamiaru występu w Nowym Jorku, gdzie w ubiegłym roku triumfował.

Koronawirus. US Open wzbudza duże kontrowersje

Organizacja US Open w mocno dotkniętym pandemią koronawirusa Nowym Jorku już od dawna wzbudza niepokój wśród niektórych tenisistów. Sam Nadal na początku czerwca głośno wyraził swoje obawy.

- Jeśli pytacie mnie dzisiaj, czy polecę na US Open, moja odpowiedź brzmi: nie. Nie wiem, jak będzie sytuacja wyglądać za parę miesięcy. Mam nadzieję, że lepiej - mówił ponad miesiąc temu słynny Hiszpan.

Z kolei trzeci tenisista światowego rankingu Austriak Dominic Thiem przyznał kilka dni temu, że US Open w Nowym Jorku stoi pod znakiem zapytania po tym, jak koronawirus wykrywany jest u kolejnych zawodników. - Z moich informacji wynika, że nic nie jest pewne - stwierdził.

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu