Rafael Nadal poza turniejem w Monte Carlo. Zaskakująca porażka Hiszpana

16.04.2021 21:12
Rafael Nadal

Rafael Nadal na ćwierćfinale zakończył zmagania w turnieju ATP w Monte Carlo. Hiszpan nieoczekiwanie przegrał z Andriejem Rublowem 2:6, 6:4, 2:6.

Rafael Nadal dołączył do Novaka Djokovicia i pożegnał się z turniejem ATP w Monte Carlo. Serb w 1/8 finału musiał uznać wyższość Daniela Evansa, który wcześniej wyeliminował Huberta Hurkacza.

Rublow świetnie wszedł w mecz, radząc sobie z serwisem Nadala. Rosjanin trzykrotnie przełamywał Hiszpana i zwyciężył w pierwszym secie 6:2.

Na początku drugiego seta Rublow kontynuował swoją grę, ale zawodnik z Majorki przy stanie 2:4, zaczął odrabiać straty. Nadal wygrał cztery kolejne gemy i doprowadził do remisu.

Rafael Nadal odpadł z ATP w Monte Carlo. Sensacyjna wygrana Rublowa

Wydawało się, że hiszpański tenisista poradzi sobie z rywalem, ale Rublow zaczął wykazywać się znakomitym forhendem i odpierał serwisy Nadala. Przy stanie 5:1 dla Rosjanina, Hiszpan odpowiedział tylko jednym wygranym gemem, a cały mecz zakończył się 6:2.

Półfinałowym przeciwnikiem Rublowa w Monte Carlo będzie Casper Ruud z Norwegii.

Wyniki ćwierćfinałów ATP w Monte Carlo:

Daniel Evans (Wielka Brytania) - David Goffin (Belgia, 11) 5:7, 6:3, 6:4

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 7:5, 0:0 - krecz

Andriej Rublow (Rosja, 6) - Rafael Nadal (Hiszpania, 3) 6:2, 4:6, 6:2

Casper Ruud (Norwegia) - Fabio Fognini (Włochy, 15) 6:4, 6:3.