Rafael Nadal zostawił ogromne pieniądze w gdańskiej stoczni

Maciej Walasek
24.07.2019 19:16
Rafael Nadal
fot. PAP/EPA

Rafael Nadal podczas wizyty w Polsce odwiedził stocznię w Gdańsku. Po pewnym czasie okazało się, że hiszpański tenisista zamówił katamaran, za który zapłacił majątek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rafael Nadal, który na tę chwilę jest drugim tenisistą świata za kilka chwil będzie mógł pochwalić się własnym luksusowym katamaranem. Wcześniej Hiszpan czarterował podobne jachty, ale teraz będzie miał swój na własność. Firma Sunreef Yachts opublikowała krótką wypowiedź zawodnika w związku z tym tematem.

- Pochodzę z wyspy i kocham być blisko wody. Za każdym razem, kiedy wracam do domu na Majorce, staram się znaleźć chwilę i spędzić czas na jachcie. Cieszy mnie, że dołączam na pokład rodziny Sunreef Yachts. Pragnę podziękować Francisowi Lappowi za to, że sprawił, że to wszystko się dzieje – powiedział Nadal.

33-latek postawił na najnowszy model 80 Sunreef Power. Jego premierę zaplanowano dopiero na wrzesień tego roku. Jak informuje producent, to nowoczesna maszyna, która nadaje się do dalekich podróży. Dodatkowo jacht można spersonalizować.

Chociaż konkretna kwota, jaką zapłacił Nadal jest owiana tajemnicą, starsze egzemplarze kosztują mniej więcej od 1,5 mln do ponad 2,3 mln euro i więcej.

RadioZET.pl/sunreef-yachts.com/MW