Zamknij

Radwańska odpowiada agentowi Szarapowej: "A kim on jest?"

Krzysztof Sobczak
26.04.2017 11:32
Agnieszka Radwańska
fot. EastNews

Agnieszka Radwańska po odpadnięciu w pierwszej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie przyznała, że musi czekać na poprawę formy oraz przystosować się do gry na kortach ziemnych. - Potrzebuję więcej treningów i meczów na mączce" - podkreśliła polska tenisistka. Przy okazji skomentowała ostatnie zaczepki agenta Marii Szarapowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Radwańska w niedawnej rozmowie z PAP potwierdziła, że przy każdej zmianie nawierzchni potrzeba nieco czasu na przyzwyczajenie się. Uznała wówczas, że w przypadku "cegły" wystarczyć powinien tydzień lub dwa. W Stuttgarcie zaliczyła pierwszy występ na tej nawierzchni - przegrała na otwarcie z Rosjanką Jekateriną Makarową 2:6, 4:6.

Zobacz także

- Z pewnością potrzebuję więcej treningów i meczów na mączce. Sprawność i sposób poruszania się po korcie są w tym wypadku bardzo ważne - oceniła.

W tym sezonie, jak na razie, ósma rakieta świata przeżywa trudne chwile. W pierwszej połowie stycznia dotarła do finału w Sydney, ale w każdym z sześciu kolejnych turniejów wygrywała maksimum jeden mecz.

- To ciężki początek sezonu. Nie osiągałam wyników, jakie bym chciała. Muszę po prostu czekać na mój czas, odnaleźć swój rytm i robić swoje - zaznaczyła 28-letnia Polka.

Z Makarową zmierzyła się po raz dziewiąty. Trzeci raz lepsza okazała się Rosjanka, dla której również był to pierwszy w sezonie pojedynek na korcie ziemnym.

- To był bardzo trudny mecz. Jestem szczęśliwa, pokazałam dziś dobry tenis i przeszłam do kolejnej rundy. Próbowałam zapomnieć o tym, że przegrywałam z Agnieszką i starałam się pamiętać, jak ją pokonywałam. Do tej nawierzchni trzeba się przygotować, przyzwyczaić... wtedy dopiero można odnaleźć ponownie swoją grę - podsumowała Makarowa (43. WTA).

Radwańska czeladniczką?

Tym samym w Stuttgarcie nie dojdzie na pewno w drugiej rundzie do spotkania Radwańskiej z Marią Szarapową. Rosjanka w środę rozegra mecz otwarcia z Włoszką Robertą Vinci, który będzie jej pierwszym oficjalnym występem po zakończonej we wtorek 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping.

Polka była jedną z tenisistek, która przyznała, że jest przeciwna przyznawaniu Szarapowej tzw. dzikich kart, dzięki czemu pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych ma zagwarantowane miejsce w głównej drabince w niemieckiej imprezie oraz w majowych zawodach w Rzymie i Madrycie. W sprawę wmieszał się agent byłej liderki rankingu WTA Max Eisenbud, który Radwańską i Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki nazwał czeladniczkami, które liczą na korzyści związane z wykluczeniem Rosjanki, w tym zwiększenie szans na upragniony triumf w Wielkim Szlemie.

Zapytana po meczu z Makarową o reakcję na słowa Eisenbuda krakowianka - cytowana na portalu społecznościowym przez dziennikarza "The Times" Stuarta Frasera - skwitowała: - Kim jest Max? Kim jest ten facet? To mój komentarz w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP/KS