Radwańska bez biegu wstecznego. Kolejna wygrana w turnieju legend

07.07.2022 13:22

Agnieszka Radwańska i Jelena Janković obdarły ze złudzeń australijski duet Casey Dellacqua/Alicia Molik w meczu legend Wimbledonu, pokonując je 6:2, 6:2. To już drugie zwycięstwo polsko-serbskiego duetu.

Agnieszka Radawńska

Agnieszka Radwańska ponownie brylowała na kortach Wimbledonu 2022. Polka w parze z Jeleną Janković ograła australijski duet Casey Dellacqua/Alicia Molik 6:2, 6:2. Oba sety trwały równo po 32 minuty.

Polsko-serbski duet sukces w sporej mierze może zawdzięczać Radwańskiej, która świetnie operowała bekhendem, dobrze serwowała, sprawiając kłopoty rywalkom, a także skutecznie grała lobem. Dobra gra zaowocowała m.in. ważny przełamaniem powrotnym w drugim secie, po którym Polka i jej partnerka nie straciły już żadnego gema.

Druga wygrana Radwańskiej w turnieju legend na Wimbledonie

Radwańską i Janković, które rywalizują w grupie B turnieju legend, czekają jeszcze mecz ze słowacko-brytyjską parą Daniela Hantuchova/Laura Robson. W grupie A tych zawodów występują deble: Kim Clijsters - Martina Hingis, Anna-Lena Gronefeld - Karolina Sprem, Nathalie Dechy - Barbara Schett oraz Vania King - Jarosława Szwiedowa.

Po zakończeniu rywalizacji w grupie, w wielkim finale zmierzą się najlepsze deble z grupy A i B. Triumfatorki turnieju otrzymają nagrodę finansową w wysokości 31 tysięcy funtów, na finalistki czeka 25 tysięcy, dla pozostałych par nagroda to - 21 tysięcy funtów.