Wimbledon 2017: Demony powróciły. Kuzniecowa zatrzymała Radwańską

10.07.2017 14:20

Rozstawiona z numerem "9" Agnieszka Radwańska przegrała z turniejową "7" Swietłaną Kuzniecową 2:6, 4:6 i swój udział w Wimbledonie zakończyła na czwartej rundzie. Dla Rosjanki to dopiero czwarty ćwierćfinał tej imprezy.

Agnieszka Radwańska fot. PAP/EPA

W ćwierćfinale Kuzniecowa zagra z lepszą z pary Angelique Kerber - Garbine Muguruza.

Starcia z Rosjanką zawsze były dla Radwańskiej sporym wyzwaniem. Większość ich spotkań rozstrzygało się w trzech setach, niestety zazwyczaj na korzyść Kuzniecowej. Bilans był bardzo niekorzystny dla krakowianki (4-13) i w poniedziałek nie został poprawiony. 32-latka z Sankt Petersburga wygrała pewnie w dwóch setach 6:2, 6:4, choć w drugiej partii Polka miała szanse na odrobienie straty przełamania.

Kuzniecowa przez cały mecz grała bardzo równo, agresywnie i niemal perfekcyjnie realizowała taktykę - chciała zmusić krakowiankę do biegania i to w wielu akcjach jej się udawało. W drugim secie Radwańska krzyknęła nawet: "nie mam nóg", co w praktyce oznaczało, że jest zmęczona i źle porusza się po korcie. Mimo to przy stanie 4:5 miała dwie szanse na przełamanie powrotne, ale nie zdołała ich wykorzystać. W rezultacie Rosjanka postawiła kropkę nad "i" już przy pierwszej piłce meczowej.

Swietłana Kuzniecowa awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu dopiero czwarty raz w karierze. Po raz ostatni tak daleko była dekadę temu.

Pełen zapis relacji możecie przeczytać poniżej.

14:14

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

14:14

4-6 KONIEC. Radwańska odpada z Wimbledonu.

14:13

4-5 I będzie meczbol dla Swiety.

14:13

4-5 Równowaga. Dwie szanse niewykorzystane.

14:12

4-5 Już tylko jeden po krótkim kończącym forhendzie Rosjanki.

14:12

4-5 Dwa break pointy dla Polki!

14:11

4-5 Podwójny błąd serwisowy Kuzniecowej. Pierwszy w tym meczu (30-0)

14:10

4-5 Polka pierwsza zaryzykowała po pierwszych bezpiecznych piłkach. To dało jej punkt (15-0).

14:08

4-5 Cztery błędy Kuzniecowej. Jakby zbierała siły na swojego gema serwisowego - za chwilę będzie podawała na wygranie seta, a zarazem także meczu.

14:05

3-5 Kuzniecowa jest o jednego gema od ćwierćfinału Wimbledonu.

14:03

3-4 Cały czas bardzo skoncentrowana jest Rosjanka. Kiedy już uzyska inicjatywę i przewagę pozycyjną na korcie, z reguły jej nie oddaje i zdobywa punkt (0-30).

14:00

3-4 Niestety jest przełamanie. Kuzniecowa zmusza Radwańska do biegania wiedząc, że w poprzednich rundach Polka spędziła na korcie więcej czasu od niej.

13:58

3-3 To już niemal tradycja - jak serwuje Polka, to mamy równowagę. Radwańska przeplata znakomite zagrania z prostymi błędami.

13:56

3-3 Kuzniecowa cały czas jest bardzo szybka. Dobiegła do dobrego skrótu i odegrała nie do obrony (15-30).

13:53

3-3 Remis. Kuzniecowa nie daje Polce szansy na przełamanie.

13:53

3-2 Dwa serwisy na ciało po błędzie w pierwszej akcji. Potem jeszcze Polka wyrzuciła forhend (15-40).

13:50

3-2 Coraz lepsze są zagrania Radwańskiej. Serwisy do środka i wyrzucające forhendy robią dużo szkód po stronie rywalki. Polka znowu obroniła break pointa i objęła prowadzenie. Po krótkiej przerwie podawać będzie Swieta.

13:48

2-2 Będzie powtórka z poprzedniego gema serwisowego Polki? Jest równowaga.

13:48

2-2 Ale niestety jest szansa na przełamanie.

13:47

2-2 Fantastyczny stop wolej z trudnej pozycji Radwańskiej. Rosjanka nawet nie ruszyła (30-30).

13:47

2-2 Ładna akcja Polki a la Kuzniecowa. Rozrzuciła rywalkę po korcie i zakończyła forhendowym winnerem. Niestety rzadko trafia pierwszym podaniem.

13:46

2-2 Znowu niebezpiecznie. 0-30 dla Rosjanki po dobrym returnie i stop woleju.

13:44

2-2 Kuzniecowa do 0 wygrywa swój gem serwisowy. Trudno Radwańskiej "dobrać się" do podania rywalki.

13:39

2-1 Jest wreszcie gem dla Radwańskiej! Rosjanka wyrzuciła forhend.

13:39

1-1 Żadna z tenisistek nie potrafi wykorzystać swoich szans. To była już 8 równowaga i rozpoczęła się 13 minuta.

13:36

1-1 Ten gem trwa już 9 minut. I nadal jest równowaga.

13:34

1-1 Bardzo wyrównany gem. Radwańska broni się przed kolejnymi break pointami. Teraz wreszcie będzie mieć okazję na wygraną po dobrym serwisie.

13:33

1-1 Autowy return. Kolejna równowaga.

13:32

1-1 Break point dla Rosjanki. Doskonale odczytała intencje Radwańskiej.

13:31

1-1 I znowu podobna sytuacja - łatwy forhend wpakowany w siatkę. Równowaga.

13:31

1-1 Prosty forhend ze środka kortu zepsuty przez Polkę. A to był punkt na 2:1.

13:30

1-1 I oba obronione! Pierwsze dalekim forhendem, drugi błędem Rosjanki.

13:28

1-1 Dwa break pointy dla Kuzniecowej.

13:26

1-1 Prawo, lewo, prawo - Kuzniecowa rozrzuca Polkę po korcie i wygrywa swojego gema serwisowego.

13:25

1-0 Ryzyko nie zawsze się opłaca... Po drugim serwisie Rosjanki Radwańska posłała autowy return. Potem zagrała bardziej zachowawczo, a Rosjanka trafiła w siatkę (30-40).

13:23

1-0 Dobra reakcja Polki w sytuacji zagrożenia. Weszła głębiej w kort, zaryzykowała i to przyniosło jej cennego gema. Zakończyła go efektownymi akcjami - drajw wolejem, a potem smeczem.

13:21

0-0 Wybroniła się Polka. Kuzniecowa zagrała dobrym stop wolejem, ale Radwańska zdołała dobiec i celnie odegrać.

13:20

0-0 Wydawało się, że Polka zdobędzie punkt bekhendem po linii, ale Rosjanka skontrowała  forhendem. Za chwilę zdobywa kolejny punkt i ma szansę na przełamanie.

13:17

Radwańska rozpocznie drugiego seta od serwisu. Liczymy, że powtórzy się scenariusz z meczów z McHale i Bacsinszky.

13:16

2-6 Set dla Kuzniecowej. Rosjanka kończy ładnym slajsem. Gra bardzo regularnie i jeśli Radwańska marzy o awansie do ćwierćfinału, musi podnieść poziom swojej gry lu liczyć na spadek formy Swiety.

13:15

2-5 Kuzniecowa dobrze serwowała i ma trzy piłki setowe.

13:13

2-5 Kuzniecowa serwuje na wygranie seta.

13:12

2-5 Wyszła Polka z trudnej sytuacji. Złapała już chyba odpowiedni rytm i wygrywa swoje podania, co może być dobrym omenem przed drugim setem. Pierwszego trudno już będzie uratować.

13:10

1-5 Radwańska nie pomaga sobie pierwszym serwisem, a po drugich Rosjanka od razu przechodzi do ofensywy. Często returnem zdobywa punkty (15-30).

13:08

1-5 I kończy się to punktem dla Kuzniecowej.

13:07

1-4 Niestety niewykorzystana. Radwańska trafia w siatkę.

13:07

1-4 Kolejny aut. Jest szansa na odrobienie jednego breaka.

13:06

1-4 Jest po 30. Rosjanka trafia w siatkę, a potem nieczysto uderza forhndem.

13:05

1-4 Złe wybory Polki. Poszła do siatki, ale została minięta (0-30).

13:03

1-4 Jest wreszcie gem dla Radwańskiej. Kuzniecowa znakomicie porusza się po korcie, dobiega do skrótów, ale ostatnią piłkę odegrała na rakietę Polce.

13:01

0-4 Do kolejnego już dobiegła i odegrała nie do obrony, także skrótem (15-15).

13:00

0-4 Ładny i dość szczęśliwy skrót, którego Kuzniecowa nie zdołała celnie odegrać.

12:59

0-4 Nie układa się ten mecz krakowiance. Kuzniecowa bardzo szybko, do 0, zdobywa kolejny punkt.

12:57

Może warto w tym momencie przypomnieć, że w dwóch poprzednich rundach - z McHale i Bacsinszky - Polka przegrała pierwszego seta, a mimo to odwracała losy spotkania.

12:55

0-3 Niestety jest ten break. Zbyt lekki drugi serwis Polki Kuzniecowa kończy bekhendowym returnem.

12:55

0-2 Bardzo pewnie czuje się Rosjanka. Gra agresywnie, głęboko lub po liniach i często trafia (30-40). Kolejna okazja na przełamanie.

12:53

0-2 Fantastyczna akcja na początek trzeciego gema. Polka miała inicjatywę, ale straciła ją na moment po skrócie Rosjanki. Zdołała jednak wygrać ten punkt.

12:51

0-2 Kuzniecowa zdobywa kolejny punkt asem serwisowym. Była równowaga, ale Polka nie miała szans na odrobienie straty breaka.

12:51

0-1 Obie zawodniczki stawiają na głęboki return. Której się uda odepchnąć rywalkę od linii, ta zdobywa punkt.

12:49

0-1 Równowaga po 40. Rosjanka dwie piłki wpakowała w siatkę.

12:49

0-1 Polka zdobyła punkt po dobrym forhendzie, którego Rosjanka nie zdołała odegrać. Potem jednak Swieta popisała się bardzo dobrym bekhendem po linii.

12:47

0-1 Dwa nieczyste returny Polki, pozwoliły Rosjankę wygrać obie akcje.

12:46

0-1 I jest to przełamanie. Wygrywający forhend Kuzniecowej. Polka popełniła w tym gemie cztery błędy i pomogła rywalce zdobyć ten punkt.

12:45

0-0 Szansa na przełamanie dla Rosjanki po kolejnym aucie Polki.

12:45

0-0 Było już 40-0, ale już jest równowaga. Polka wyrzuciła trzy piłki w aut.

12:43

0-0. Pierwsza akcja dla Radwańskiej. Slajs rywalki ląduje w siatce.

12:42

No to zaczynamy! Serwuje "Isia".

12:40

Do tej pory w Wimbledonie wiodło się lepiej Polce. Ona ma na koncie sześć ćwierćfinałów oraz m.in. jeden finał. Kuzniecowa tylko 3-krotnie dotarła do 1/4 finału i ani jednego nie przebrnęła.

12:38

Biorąc pod uwagę historię bezpośrednich spotkań (13-4 na jej korzyść), a także tegoroczną formę to Rosjankę należy uważać za faworytkę.

12:36

Trwa już rozgrzewka. Losowanie wygrała Radwańska i to ona rozpocznie ten mecz od serwisu.

12:35

Polka rozstawiona jest w tym turnieju z "9". Rosjanka notowana jest wyżej, przy swoim nazwisku ma nr "7".

12:32

Tenisistki za chwilę pojawią się na korcie. Przed nimi jeszcze rozgrzewka. Mecz rozpocznie się o 12:40.

12:29

Równolegle toczyć się będzie rywalizacja Angelique Kerber z Garbine Muguruzą, która wyłoni ćwierćfinałową rywalkę dla pary Radwańska - Kuzniecowa.

12:22

- Przeważnie są to dwie, trzy godziny na korcie. Z nią nie ma nic za darmo. Ona też potrafi wszystko na korcie - mówiła Radwańska przed meczem. Dodała, że to "fajna babka", z którą ma największą liczbę rozegranych spotkań. Ich rywalizacja sięga 2007 roku.

12:09

W trzeciej rundzie "Isia" pokonała w trzech setach Timeę Bacsnszky 3:4, 6:4, 6:1, natomiast Rosjanka pewnie pokonała Polone Hercog 6:4, 6:0.

Więcej o spotkaniu Radwańska - Kuzniecowa przeczytacie w naszej zapowiedzi TUTAJ.

12:07

Witamy i zapraszamy na mecz Agnieszki Radwańskiej ze Swietłana Kuzniecową.

Stawką spotkania, które powinno rozpocząć się o godzinie 12:30, jest awans do ćwierćfinału Wimbledonu.