Wimbledon: Radwańska przełamała złą passę i awansowała do kolejnej rundy

08.07.2017 16:35

Agnieszka Radwańska awansowała do 4. rundy Wimbledonu! W sobotę pokonała Szwajcarkę Timeę Bacsinszky 3:6, 6:4, 6:1. W kolejnej rundzie zmierzy się ze Swietłaną Kuzniecową.

Agnieszka Radwańska Wimbledon 2017 fot. PAP/EPA

16:39

Tym miłym akcentem kończymy dzisiejszą relację. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne!

16:38

Warto odnotować, że dziś Radwańska odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo z Timeą Bacsinszky. Wcześniej dwukrotnie ulegała Szwajcarce.

16:37

- Zrobię wszystko, aby awansować do ćwierćfinału. Nie będzie łatwo, bo Kuzniecowa gra teraz bardzo dobrze (właśnie z nią Polka zagra w 4. rundzie) - powiedziała po meczu "Isia".

16:34

6:1 - Koniec! Agnieszka Radwańska wygrywa tego seta i cały mecz 2:1 (3:6, 6:4, 6:1)!

16:29

5:1 - Niespodziewanie Radwańska przegrała teraz do 30 swoje podanie. Szwajcarka jednak broni nie złożyła.

16:25

5:0 - Szwajcarka straciła już chyba ochotę do gry i wiarę w zwycięstwo. Nokaut w trzecim secie.

16:24

4:0 - Dwie godziny spotkania już za nami, a "Isia" idzie po swoje. Bezproblemowo wygrany gem serwisowy przez nasza reprezentantkę.

16:18

3:0 - Na sucho teraz wygrała Polka przy podaniu rywalki. Ma przewagę dwóch przełamań. Zwycięstwo jest blisko.

16:15

2:0 - Kolejny krok Polki w stronę wygranej. Bacsinszky wydaje się być zdenerwowana, zaczęła popełniać dużo błędów.

16:12

1:0 - Otwiera tego seta przełamaniem Radwańska. W poprzednim do zwycięstwa wystarczyło jej właśnie jedno przełamanie. Czy to był kluczowy moment tego meczu?

16:04

Czas na trzeciego seta!

16:00

Mamy teraz chwilę przerwy. Szwajcarka korzysta z pomocy lekarza.

15:57

6:4 - Mamy remis w setach! Radwańska do 15 wygrała tego gema.

15:53

5:4 - Kolejne dwa gemy to zwycięstwa obu pań przy własnych podaniach. Teraz jednak nadchodzi gem kluczowy. Radwańska podaje po zwycięstwo, Bacsinszky o zachowanie szans na wygranie seta.

15:44

4:3 - Za to Szwajcarka wygrywa swojego gema bez problemów - do zera.

15:41

4:2 - Męczy się mocno dziś przy swoich podaniach Radwańska. Kolejne wygrane dopiero na przewagi.

15:34

3:2 - Timea Bacsinszky pewnie wygrywa podanie. Gema zakończyła kapitalnym serwisem. Przewaga przełamania wciąż jednak po stronie Polki.

15:30

3:1 - Z trudem, ale utrzymała serwis Polka. Obroniła w końcówce breakpointa i wygrała gema.

15:23

2:1 - I mamy przełamanie! Radwańska na prowadzeniu.

15:22

1:1 - Kapitalnie gra dziś backhandem Szwajcarka. Przy stanie 40:15 wydawało się, że Radwańska pewnie zwycięży tego gema. Rywalka jednak nie odpuściła i doprowadziła do remisu. Obie panie długo grały na przewagi. Wreszcie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Polka.

15:08

0:1 - Szwajcarka rozpoczyna od zwycięskiego gema. Polka musi wziąć się do roboty, a pomóc może jej w tym doping. - Dajesz, Aga! - krzyknął przed chwilą ktoś z trybun.

15:06

Bacsinszky swoim serwisem rozpoczyna drugiego seta.

15:05

3:6 - Po raz kolejny Radwańska nie wygrywa przy własnym serwisie. Szwajcarka wygrywa za to pierwszą piłkę setową i wychodzi na prowadzenie.

15:00

3:5 - Nie oddaje swojego serwisu Szwajcarka. Tylko jeden punkt przy własnym podaniu oddała Polce, gdy trafiła w siatkę.

14:56

3:4 - Ale jest odpowiedź Radwańskiej! Własne podanie wygrane do zera. Teraz trzeba się brać za "odłamanie" rywalki, bo set coraz bliżej końca.

14:56

2:4 - Kolejna partia dla Bacsinszky. Utrzymuje Szwajcarka przewagę przełamania.

14:49

2:3 - Tymczasem mamy kolejne przełamanie! Niestety dokonuje go Szwajcarka. Ależ mamy zwroty akcji w tym meczu. To gwarantuje nam jednak duże emocje!

14:46

2:2 - Kolejny gem bardzo wyrównany. Bardzo precyzyjnie uderzały w nim obie zawodniczki. Radwańska miała piłkę na przełamanie, ale obroniła ją Bacsinszky. Kolejna piłkę wyrzuca w aut Radwańska, ale... Polka bierze challange i ma rację! Gramy dalej, ale niedługo. Kolejna piłka i wyrzucą ją w aut Polka. Remis.

14:38

2:1 - Kapitalnie broniła się w ostatniej piłce trzeciego gema Radwańska i wygrała swoje podanie do zera! Polka na prowadzeniu.

14:36

1:1 - I odwrotna sytuacja. Tym razem to Radwańska zaczęła od trzech wygranych punktów przy serwisie Bacsinszky. Po dwóch długich wymianach Szwajcarka obroniła breakpointy. Po dobrym serwisie obroniła też trzeciego. Na szczęście "Isia" poszła w ślady rywalki z pierwszego gema i przełamuje rywalkę. Mamy remis!

14:27

0:1 - Niespodziewanie przegrała trzy piłki z rzędu przy swoim serwisie Polka! Następnie obroniła jednak trzy breakpointy. Pierwsza przewaga dla Szwajcarki i... mamy przełamanie!

14:23

Zaczynamy! Serwuje Radwańska!

14:16

Pora na pięciominutowa rozgrzewkę i będziemy zaczynać!

14:16

Losowanie za nami. Wygrała je Radwańska. Zdecydowała, że to ona będzie serwować jako pierwsza.

14:14

Na trybunach brawa - a to za sprawą pojawienia się na korcie obu pań!

14:13

W meczu poprzedniej rundy Polka była już jedną nogą poza turniejem. Dzielnie broniła jednak piłki meczowe i ostatecznie wygrała z Amerykanką Christiną McHale 5:7, 7:6 (9-7) 6:3.

14:12

Polka rozstawiona jest w tym turnieju z numerem "9", Szwajcarka - "19".

14:11

Póki co oglądamy pusty kort i czekamy aż pojawią się na nim obie tenisistki.

14:05

Nasza reprezentantkę czeka dziś trudny mecz. Z tą rywalką grała do tej pory dwukrotnie - nie wygrała ani razu!

14:04

Spotkanie powinno rozpocząć się już za kilka minut.

14:04

Witamy w relacji na żywo z meczu 3. rundy Wimbledonu: Agnieszka Radwańska - Timea Bacsinszky!