Puchar Federacji: Dwie mistrzynie i czołowa tenisistka świata. Mocne ekipy w Polsce

Krzysztof Sobczak
08.01.2019 14:37
Daria Kasatkina
fot. ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Znamy już oficjalne składy na turniej Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji, który odbędzie się w dniach 6-9 lutego w Zielonej Górze. Do Polski przyjadą gwiazdy światowego tenisa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W zawodach zobaczymy reprezentacje Polski, Rosji, Ukrainy, Danii, Estonii i Bułgarii. W biało-czerwonych barwach zabraknie Agnieszki Radwańskiej, która zakończyła już sportową karierę, a pod jej nieobecność o dobry wynik pokuszą się Magda Linette, Magdalena Fręch, Iga Świątek, Maja Chwalińska oraz najlepsza deblistka w tym gronie Alicja Rosolska. Faworytkami do awansu do baraży będą jednak Rosjanki i Ukrainki.

Puchar Federacji w Zielonej Górze: Składy

Do Zielonej Góry zjadą gwiazdy światowego tenisa, z dwoma ostatnimi triumfatorkami WTA Finals, Caroline Wozniacki i Jeliną Switoliną na czele. Udział tej pierwszej jest jednak niepewny, bo Dunka zmaga się z reumatoidalnym zapaleniem stawów i musi więcej odpoczywać, a przed nią jest jeszcze Australian Open, gdzie będzie bronić tytułu.

Rosjanki do sukcesu ma poprowadzić 10. rakieta świata, Daria Kasatkina. Wspierać ją będą m.in. Anastazja Pawluczenkowa i Margarita Gasparjan. Wyraźną liderkę mają też Estonki - Anett Kontaveit plasuje się obecnie na 20. miejscu rankingu WTA. Szwedki przyjadą m.in. z Johanną Larsson, a autsajderkami w tej stawce powinny być Bułgarki.

W barażach o awans do Grupy Światowej II wystąpi tylko zwycięzca turnieju. Dwie najgorsze ekipy spadną do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej.

RadioZET.pl/KS