Zamknij

Puchar Federacji: Szczęśliwe losowanie Polek. Baraże z Brazylią

11.02.2020 13:10
Puchar Federacji
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Brazylijki będą rywalkami polskich tenisistek w kwietniowym barażu Pucharu Federacji. Zwyciężczynie tego meczu, którego gospodarzem będą biało-czerwone, w przyszłym roku wystąpią w kwalifikacjach o awans do turnieju finałowego elity.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Losowanie ośmiu par barażowych odbyło się we wtorek w Londynie, w siedzibie Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).

Mecz odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia, a gospodarza wyłoniło dodatkowe losowanie. Dotychczas w Pucharze Federacji doszło do jednej konfrontacji Polek z Brazylijkami. W 1989 roku w Tokio zawodniczki z Ameryki Południowej wygrały 2:1.

Polska w Pucharze Federacji

Biało-czerwone awans do barażu wywalczyły za sprawą udanego występu w ubiegłym tygodniu w turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej w luksemburskim Esch-sur-Alzette. W decydującym meczu pokonały wówczas Szwedki 2:0. Zawodniczki kierowana przez kapitana Dawida Celta wystąpiły w tej imprezie w najsilniejszym składzie: Magda Linette, Iga Świątek, Magdalena Fręch, Alicja Rosolska i Maja Chwalińska.

Polska - Brazylia w Pucharze Federacji: Haddad Maia zawieszona za doping

Brazylijki, które we wtorkowym losowaniu były rozstawione, przegrały w minionym tygodniu mecz kwalifikacyjny o turniej finałowy Grupy Światowej z Niemkami we Florianopolis 0:4.

Polki zajmują 21. miejsce w rankingu narodowym ITF, a ekipa "Canarinhos" plasuje się tuż przed nimi. Najwyżej notowaną Brazylijką w zestawieniu WTA singlistek jest Beatriz Haddad Maia (147.), która nie zagra jednak w kwietniowym barażu. Wykryto u niej doping i w poniedziałek światowa federacja poinformowała, że na zawodniczkę nałożono 10-miesięczną dyskwalifikację. Uwzględniono już rozpoczęty wcześniej okres tymczasowego zawieszenia i 23-letnia Brazylijka będzie mogła wrócić do rywalizacji po 21 maja. Drugą rakietą tego kraju jest 218. na światowej liście Gabriela Ce.

RadioZET.pl/PAP