Zamknij

Puchar Federacji: Caroline Wozniacki nie przyjedzie do Zielonej Góry

Krzysztof Sobczak
03.02.2019 12:00
Caroline Wozniacki nie zagra w Pucharze Federacji w Zielonej Górze
fot. AP/Associated Press/East News

Najlepsza duńska tenisistka Caroline Wozniacki nie weźmie udziału w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji, który w dniach 6-9 lutego odbędzie się w Zielonej Górze. Ekipa ze Skandynawii będzie rywalem reprezentacji Polski w fazie grupowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Caroline Wozniacki wysłała już oficjalne pismo w tej sprawie. - Jej decyzja jest oczywiście osłabieniem naszego zespołu. Jednak w pełni rozumiemy, że choroba zmusza ją do ograniczania startów w obecnym sezonie - skomentował decyzję swojej podopiecznej kapitan Jens Anker Andersen. Dunka cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów, co zmusza ją do częstszego odpoczynku i starannego dobierania turniejów.

Zobacz także

Nieobecność Wozniacki, aktualnie 9. rakiety świata, to duży cios dla Dunek. Na liście zawodniczek powołanych najwyższe miejsce w rankingu WTA zajmuje w tym układzie Karen Barritza, która jest 668. Oprócz niej zobaczymy Emilie Francranti (776.) oraz nienotowana w singlu Maria Jespersen i 17-letnia Hannah Viller Moller (203. miejsce w zestawieniu juniorek).

Puchar Federacji: Absencja gwiazd

Do Zielonej Góry nie przyjedzie żadna z zawodniczek z TOP 10 rankingu WTA. Wcześniej z przyjazdu do Polski zrezygnowała Ukrainka Jelina SWitolina (7.), a Daria Kasatkina, która do niedawna była 10., spadła na 12. lokatę. Rosjanka jest w katastrofalnej formie - w tym sezonie nie wygrała jeszcze seta!

W drużynie Sbornej nie będzie również jednej z największych gwiazd tenisa, Marii Szarapowej (29. WTA).

Reprezentacja Polski w fazie grupowej Pucharu Federacji zmierzy się z Danią i z Rosją. W drugiej grupie są cztery ekipy: Ukraina, Szwecja, Bułgaria i Estonia.

RadioZET.pl/tenisklub.pl/KS