Puchar Davisa: Skandal w Ottawie. Kanadyjczyk trafił piłką w sędziego [WIDEO]

06.02.2017 10:23

Do nietypowej sytuacji doszło w meczu 1. rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa w Ottawie. Kanadyjczyk Denis Szapowałow został zdyskwalifikowany za trafienie piłką w twarz sędziego i do ćwierćfinału awansowali Brytyjczycy.

Denis Szapowałow fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do sytuacji doszło w decydującym spotkaniu, przy stanie 2:2. Brytyjczyk Kyle Edmund prowadził w meczu 6:3, 6:4, 2:1. Szapowałow popełnił błąd i trafił w aut. Wtedy zdenerwowany wziął piłkę i mocno ją uderzył. Ta tak niefortunnie poleciała, że uderzyła arbitra w twarz. Kanadyjczyk był przerażony, od razu przeprosił, ale i tak został zdyskwalifikowany.

- To był wypadek i naprawdę nie znam bardziej miłego 17-latka od Szapowałowa, to dla niego także był szok - bronił kolegę Vasek Pospisil.

W reprezentacji Wielkiej Brytanii zabrakło lidera światowego rankingu Andy'ego Murraya, który odpoczywał po nieudanym turnieju wielkoszlemowym Australian Open.

Nie został nadal rozstrzygnięty pojedynek między broniącą trofeum Argentyną a Włochami. Po czterech spotkaniach jest remis 2:2. Z powodu deszczu, wiatru i zapadających ciemności zostało przełożone na poniedziałek starcie Guido Pelli z Andreasem Seppi.

Wcześniej do ćwierćfinału awansowały reprezentacje Belgii, Hiszpanii, USA, Australii, Francji oraz Serbii.

Rekordzistami pod względem zwycięstw w Pucharze Davisa są Amerykanie. Po to trofeum sięgali 32 razy, ale po raz ostatni dekadę temu.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń