Puchar Davisa: Porażka Hurkacza, Polacy przegrywają już 0:2

Andreas Nicolaides
03.02.2017 20:41
Hubert Hurkacz
fot. East News

Polska przegrywa w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną 0:2 w 1. rundzie Grupy I strefy euro-afrykańskiej tenisowego Pucharu Davisa. Hubert Hurkacz w drugim z piątkowych meczów uległ Damirowi Dzumhurowi 6:7 (1-7), 5:7, 5:7.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

379. w rankingu ATP Hurkacz ambitnie walczył z 82. na światowej liście Dzumhurem. W pierwszym secie odrobił stratę 0:3, ale w tie-breaku wyraźnie lepszy był rywal. W drugim kibice obejrzeli aż pięć przełamań. Ostatnie, decydujące padło łupem faworyta przy stanie 6:5.

Trzecia odsłona zaczęła się obiecująco dla znacznie niżej sklasyfikowanego Polaka, który prowadził już 4:1 i był o jedną wygraną akcję od powiększenia przewagi. Najpierw faworyt zmniejszył straty na 3:4. Hurkacz po chwili utrzymał podanie, ale następnie przegrał cztery kolejne gemy.

Była to pierwsza konfrontacja w karierze niespełna 20-letniego Polaka ze starszym o pięć lat Dzumhurem. Wrocławianin zanotował aż 11 podwójnych błędów serwisowych.

Wcześniej Kamil Majchrzak skreczował w spotkaniu z Mirzą Basicem przy stanie 6:4, 6:3 dla rywala. Polak w drugiej partii odniósł kontuzję kostki.

W sobotę do walki przystąpią debliści. Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego czeka o godz. 14 spotkanie z Basicem i Tomislavem Brkicem. Stawką będzie przedłużenie szans biało-czerwonych na zwycięstwo w Zenicy. Dzień później zaplanowano rewanżowe pojedynki singlowe.

Polacy spadli z Grupy Światowej po wrześniowej porażce w barażu z Niemcami w Berlinie 2:3. Gospodarze meczu w Zenicy z kolei w ubiegłym roku awansowali do Grupy I.

To pierwsze w historii spotkanie tych drużyn w Pucharze Davisa. Zwycięzca meczu w kwietniu zagra z Holandią. Baraże o prawo gry w elicie zaplanowano zaś na 15-17 września.

Bośnia i Hercegowina - Polska 2:0
Wyniki piątkowych meczów:
Mirza Basic - Kamil Majchrzak 6:4, 6:3, krecz Majchrzaka
Damir Dzumhur - Hubert Hurkacz 7:6 (7-1), 7:5, 7:5

RadioZET.pl/PAP/an/cegl/AN