Puchar Davisa: Polacy zaczęli starcie z Bośnią od porażki

Andreas Nicolaides
03.02.2017 16:58
Kamil Majchrzak
fot. PAP

Kamil Majchrzak skreczował w meczu z Mirzą Basicem i Polska przegrywa w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną 0:1 w 1. rundzie Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. 21-letni tenisista przerwał mecz przy stanie 6:4, 6:3 dla rywala.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

259. w rankingu ATP Majchrzak nigdy wcześniej nie miał okazji zmierzyć się z 212. w tym zestawieniu Basicem. W drugim z piątkowych meczów w Zenicy Hubert Hurkacz zmierzy się z Damirem Dzumhurem.

Drugiego dnia rywalizacji do walki przystąpią debliści. Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego czeka o godz. 14 spotkanie z Basicem i Tomislavem Brkicem. Na niedzielę zaplanowano rewanżowe pojedynki singlowe. O godz. 13 zmierzą się pierwsze rakiety obu ekip - Majchrzak i Dzumhur. Dotychczas rywalizowali przeciwko sobie raz - w ćwierćfinale ubiegłorocznego challengera w Mohammedii w trzech setach wygrał Polak.

Biało-czerwoni spadli z Grupy Światowej po wrześniowej porażce w barażu z Niemcami w Berlinie 2:3. Gospodarze meczu w Zenicy z kolei w ubiegłym roku awansowali do Grupy I.

To pierwsze w historii spotkanie tych drużyn w Pucharze Davisa. Zwycięzca meczu w kwietniu zagra z Holandią. Baraże o prawo gry w elicie zaplanowano zaś na 15-17 września.

Bośnia i Hercegowina - Polska 1:0

Mirza Basic - Kamil Majchrzak 6:4, 6:3 i krecz Majchrzaka

RadioZET.pl/PAP/an/krys/AN