Zamknij

Prezydent Duda podziękował Radwańskiej za sukcesy i promowanie Polski

Krzysztof Sobczak
14.11.2018 21:32
Prezydent pogratulował Radwańskiej
fot. AFP/EastNews

Prezydent Andrzej Duda podziękował Agnieszce Radwańskiej, która ogłosiła w środę zakończenie tenisowej kariery, za sukcesy i promowanie Polski. Swoje uznanie wyraził także m.in. minister sportu Witold Bańka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Szanowna Pani Agnieszko! Dziękujemy za wszystkie sukcesy i wspaniałe promowanie Polski na światowych kortach! Życzymy powodzenia we wszelkich nowych planach i działaniach!" - napisał Duda na Twitterze.

Z kolei szef Ministerstwa Sportu i Turystyki Bańka skomentował: "Dziękuję za każde zwycięstwo, wspaniałą postawę i godne reprezentowanie Polski... To był piękny czas! Jesteśmy wdzięczni i dumni!".

Agnieszka Radwańska kończy karierę

Radwańska w karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australian Open zagrała w 2014 i 2016 roku. W 2015 triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals. W rankingu WTA najwyżej dotarła do drugiego miejsca.

Trzykrotnie wystąpiła na igrzyskach olimpijskich, ale nie odniosła w nich sukcesu. W 2012 roku w Londynie pełniła rolę chorążego reprezentacji Polski.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS