Zamknij

Powrotu Ashleigh Barty nie będzie. "Nie możecie zrozumieć, że więcej nie zagram"

19.07.2022 09:26
Powrotu Ashleigh Barty nie będzie. "Nie możecie zrozumieć, że więcej nie zagram"
fot. PATRICK HAMILTON/AFP/East News

Ashleigh Barty rozwiała nadzieje kibiców, którzy oczekiwali, że gwiazda tenisa jeszcze wróci do sportu. „Ludzie, wy nie możecie zaakceptować, że nie będę więcej grała” – podkreśliła Australijka.

Barty, która od marca jest na sportowej emeryturze, według mediów miała wrócić do rywalizacji, ale jako golfistka. Australijka w 2020 roku wygrała kobiecy turniej Brookwater Golf Club w Brisbane in 2020, a także występowała w turnieju pokazowym Icons Series w kwietniu tego roku.

W mediach od razu pojawiły się informacje o możliwym powrocie Barty do sportu. Po wywiadzie Australijki, udzielonym dziennikarzowi radia Melbourne, nie ma już wątpliwości, czy zobaczymy jeszcze Barty w trakcie turnieju WTA lub na golfowych murawach.

- Ludzie, wy nie rozumiecie, że nie chcę już uprawiać profesjonalnego sportu. Kocham golf, to moje hobby. Ale to nie będzie mój zawód, nie chcę tak pracować. Zagram raz w tygodniu, jeśli mogę. Nie ma we mnie potrzeby, pragnienia powrotu do profesjonalnego sportu, a zwłaszcza golfa – podkreśliła Barty.

Barty w zeszłym roku zaręczyła się z Garrym Kissickiem. Na sportowej emeryturze napisała książkę dla dzieci, wydaną w cyklu „Mała Ash”. - Wspieranie dzieci to coś, co mnie kręci. Cieszę się, gdy mogę zachęcić nowych czytelników do lektury – powiedziała Barty.

RadioZET.pl/PAB