Zamknij

Nie będzie polsko-ukraińskiego miksta. Poważny uraz Marty Kostiuk

01.07.2022 22:20

Łukasz Kubot nie zagra w mikście z Martą Kostiuk. 20-letnia Ukrainka wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji kostki.

 Poważny uraz Marty Kostiuk. Ukrainka nie zagra w mikście z Łukaszem Kubotem
fot. Li Ying/Xinhua News/East News

Marta Kostjuk i Łukasz Kubot mieli wyjść na kort w sobotę ok. godz. 14, by rywalizować z niemiecko-amerykańsko duetem Krawietz/ Melichar-Martinez. 20-letnia Ukrainka doznała jednak kontuzji, przez którą będzie musiała dłużej pauzować. Kostiuk przyznawała przed meczem, że mocno czekała na grę z polskim deblistą.

Łukasz Kubot, który w rankingu deblistów zajmuje 112. miejsce, przed występem na Wimbledonie rywalizował na French Open Polak pokonał parę Kudla/Ruusuvuori w pierwszej rundzie turnieju, a odpadł w kolejnej, po meczu z Matosem i Vegą Hernandezem. Na Wimbledonie Kubot wystąpił w deblu z Szymonem Walkowem. Polski duet przegrał w 3 setach z deblem Dodig/ Krajicek. 

Marta Kostiuk po raz ostatni występowała w parze także na turnieju French Open. 20-letnia Ukrainka, która grała z Eleną Gabrielą Ruse, dotarła do ćwierćfinału Rolanda Garrosa, odpadając z duetem Madison Keys/Taylor Towsend.

loader

RadioZET.pl/PAB