Zamknij

Potencjalna rywalka Świątek wycofała się z Wimbledonu. "Dobre wieści dla Igi"

28.06.2022 14:11
Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Danka Kovinic wycofała się z Wimbledonu 2022 z powodu kontuzji pleców. W pierwszej rundzie turnieju Wielkiego Szlema Czarnogórkę zastąpi tzw. szczęśliwa przegrana Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove. Zwyciężczyni meczu Lesley Pattinama Kerkhove - Sonay Kartal zmierzy się w drugim etapie z triumfatorką spotkania Iga Świątek - Jana Fett.

Wycofanie się Danki Kovinic (90. WTA) z wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 to pośrednio dobre wieści dla Igi Świątek - tak przynajmniej uważają kibice Polki w mediach społecznościowych. 27-letnia Czarnogórka była bowiem zdecydowaną faworytką meczu z 20-letnią Brytyjką Sonay Kartal (226. WTA), a przypomnijmy, że wygrana tego spotkania mierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Iga Świątek - Jana Fett.

Kovinic mierzyła się ze Świątek nie tak dawno, bowiem 28 maja w trzeciej rundzie French Open i wówczas, mimo ostatecznej przegranej z Polką 3:6, 5:7, aż trzykrotnie przełamywała naszą reprezentantkę.

Potencjalna rywalka Świątek wycofała się z Wimbledonu

Teraz wiadomo już, że raszynianka na pewno nie zmierzy się z Czarnogórką, a ze zwyciężczynią z pary Kartal - Lesley Pattinama Kerkhove (138. WTA). Pierwsza z nich zakwalifikowała się do Wimbledonu dzięki dzikiej karcie, druga, Holenderka - jako tzw. szczęśliwa przegrana.

Mecz Iga Świątek - Jana Fett odbędzie się we wtorek 28 czerwca o godzinie 14:30 na korcie centralnym. Polka pozna swoją potencjalną rywalkę w drugiej rundzie prawdopodobnie w trakcie tego spotkania, bowiem pojedynek Kartal - Pattinama Kerkhove wystartował już o godz. 13:40.

RadioZET.pl