Pogromczyni Igi Świątek wygrała turniej WTA w Warszawie

31.07.2022 16:59
Caroline Garcia

Caroline Garcia wygrała turniej WTA w Warszawie. W finale pokonała 6:4, 6:1 Anę Bogdan.

Caroline Garcia stała się główną faworytką do zwycięstwa po tym, jak w ćwierćfinale niespodziewanie ograła Igę Świątek. Z tej roli wywiązała się w stu procentach. W finałowym starciu z Bogdan oddała rywalce zaledwie pięć gemów.

Garcia pewnie utrzymywała swoje podanie w pierwszym secie, a dodatkowo już w drugim gemie przełamała rywalkę, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:0. Bogdan nie zamierzała się poddać, odpowiedziała przeciwniczce przełamaniem, nie zdołała jednak obronić swojego serwisu i doprowadzić do wyrównania. Francuzka miała aż trzy szanse na zakończenie seta, ale wykorzystała dopiero ostatnią, wygrywając 6:4.

W drugiej partii dwa pierwsze gemy były wyrównane, lecz później Garcia przejęła inicjatywę. Przełamała przeciwniczkę, co w połączeniu z utrzymaniem swojego podania pozwoliło jej objąć prowadzenie 4:1. W końcówce ponownie wygrała gema przy serwisie Bogdan i zakończyła mecz asem serwisowym oraz zwycięstwem 6:1.

28-letnia Garcia w Warszawie odniosła dziewiąte turniejowe zwycięstwo w singlu, a drugie w tym roku; wcześniej triumfowała na trawie w niemieckim Bad Homburg. Od poniedziałku awansuje na 32. miejsce w zestawieniu