Zamknij

Pierwsza taka sytuacja w historii. Wimbledon 2022 przełamuje tradycje

30.06.2022 09:22
Iga Świątek
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Poważna zmiana podczas tegorocznego Wimbledonu. Po raz pierwszy w historii organizatorzy wielkoszlemowego turnieju zdecydowali się na takie zmiany. Mogą ucierpieć tenisiści. 

Wimbledon jest przesiąknięty tradycją. Przypomnijmy, że w najstarszym tenisowym turnieju na świecie wszyscy zawodnicy mają obowiązek prezentować się na kortach w białych ubraniach. Jednak pomimo historycznych zasad organizatorzy powoli odchodzą od ustalonych reguł. Dobrze świadczy o tym tegoroczna edycja, która jest przełomowa pod kilkoma względami.

Przed startem londyńskiej imprezy było wiadomo, że pula nagród jest rekordowa. Mowa tu o ponad 40 milionach funtów, czyli około 218 milionach złotych. Sama premia za wygranie londyńskiego turnieju ma opiewać na dwa miliony funtów (10 milionów złotych). Oprócz tego czeka nas jeszcze jedna przełomowa zmiana.

Wimbledon z historyczną zmianą

Do tej pory tenisiści mogli skorzystać z planowanego dnia wolnego, który przypadał na pierwszą niedzielę od rozpoczęcia turnieju. W tym roku jest inaczej i widzowie będą mogli oglądać zmagania zawodników przez pełne dwa tygodnie. To pierwszy taki przypadek w historii.

Dzięki zmianie turniej główny Wimbledonu będzie rozgrywany w tym samym przedziale czasowym co m.in. Australian Open, czy US Open.

RadioZET.pl