Zamknij

Plany startowe Igi Świątek. Gdzie i kiedy najbliższe mecze polskiej tenisistki?

04.05.2021 19:17
Plany startowe Igi Świątek
fot. Antoine Couvercelle / Panoramic via www.imago-images.de/Imago Sport and News/EastNews

Iga Świątek zakończyła już udział w turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie i może przygotowywać się do kolejnego wyzwania. Gdzie w najbliższym czasie zagra polska tenisistka? Sprawdź plany startowe Igi Świątek.

  • Iga Świątek odpadła już z turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie
  • Polska tenisistka pojedzie teraz do Rzymu, gdzie przed rokiem nie wygrała ani jednego spotkania
  • Sprawdź, kiedy odbędą się najbliższe mecze Igi Świątek [TURNIEJ, DATA]

Iga Świątek (17. WTA) - podobnie jak w Miami - w Madrycie rywalizowała zarówno w singlu, jak i w deblu, ale nie spisała się tak dobrze jak na Florydzie. Ze zmaganiami indywidualnymi pożegnała się w trzeciej rundzie po porażce z liderką rankingu WTA Ashleigh Barty, natomiast w deblu w parze z Bethanie Mattek-Sands poległa jeszcze jeden etap wcześniej - za mocne okazały się Rosjanki Jelena Wiesnina i Wiera Zwonariowa.

To był debiut 19-letniej Polki w tej imprezie, po której awansuje na 15. miejsce w zestawieniu tenisistek. Teraz przed nią kilka dni przerwy i podróż na wschód - z hiszpańskiej stolicy mistrzyni French Open przeniesie się do Rzymu.

Iga Świątek - gdzie zagra po turnieju w Madrycie?

Iga Świątek ma już za sobą pierwsze zapoznanie się z włoską "mączką". W 2020 roku doznała bardzo bolesnej porażki w pierwszej rundzie z holenderską kwalifikantką Aranxtą Rus 6:7(5), 3:6.

- To była dla mnie trudna sytuacja, bo był to mój premierowy w sezonie mecz na korcie ziemnym. Uwielbiam grać na tej nawierzchni, ale kilka dni przygotowań [rozgrywki były przerwane na pół roku przez pandemię - red.] to było dla mnie za mało. Wyczekiwałam tego spotkania, moje oczekiwania były duże, jednak rywalka grała bardzo dobrze, posyłała trudne top spiny - mówiła na konferencji prasowej.

Z tej wpadki nastolatka z Raszyna błyskawicznie wyciągnęła jednak wnioski, bo dwa tygodnie później mogła cieszyć się z triumfu w wielkoszlemowym French Open 2020. Do tegorocznej imprezy w Rzymie Iga przystąpi więc z innej pozycji i będzie stawiana w roli jednej z kandydatek do zwycięstwa.

WTA w Rzymie: Kiedy odbędzie się turniej z udziałem Igi Świątek?

Turniej WTA 1000 w Rzymie odbędzie się w dniach 10-16 maja. W zawodach weźmie udział Iga Świątek, a w eliminacjach - jeśli nic się nie zmieni - wystąpi Magda Linette.

RadioZET.pl/PAP