Zamknij

Petra Kvitova została zgłoszona na Roland Garros. Zdąży wyzdrowieć?

Krzysztof Sobczak
19.04.2017 13:00
Petra Kvitova
fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

- Moja rehabilitacja przebiega zgodnie z planem - poinformowała w mediach społecznościowych Petra Kvitova. Czeska tenisistka dochodzi do zdrowia po napadzie na jej dom i nie wyklucza występu w Roland Garros.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło na kilka dni przed ubiegłorocznym Bożym Narodzeniem. Do domu Kvitovej wpadł włamywacz i ranił ją nożem. Tenisistka musiała przejść operację ręki; istniało nawet podejrzenie, że kończyna nie będzie już nigdy tak sprawna, jak przed wypadkiem. Te doniesienia na szczęście się nie potwierdziły.

Zobacz także

- To, co się wydarzyło, było straszne, ale nie czuję się ofiarą i nie użalam się nad sobą - mówiła po opuszczeniu szpitala.

Wróci na French Open?

27-latka przygotowuje się już do powrotu na kort. Jej nazwisko znalazło się na liście zgłoszeń do wielkoszlemowego French Open (26 maja - 11 czerwca), ale - pomimo dobrych wieści o postępach w rehabilitacji - jej występ jest mało prawdopodobny.

- Zgłosiłam się do Rolanda Garrosa, bo upływał termin - napisała Kvitova. Dodała jednak, że istnieje zaledwie cień szansy, że już wtedy będzie gotowa do gry.

- Nie wiem, czy zdążę wyzdrowieć, przede mną długa droga, chcę jednak utrzymać pozytywne nastawienie i dać sobie szansę na start w jednym z moich ulubionych turniejów - przyznała.

W Paryżu mistrzostwa będzie bronić Garbine Muguruza. Kvitova swój najlepszy wynik w tym turnieju osiągnęła w 2012 roku, kiedy dotarła do półfinału. Na swoim koncie ma dwa tytuły wielkoszlemowe - oba w Wimbledonie (2011, 2014).

RadioZET.pl/KS