Zamknij

Te zdjęcia przejdą do historii tenisa. Dwóch mistrzów nie mogło powstrzymać łez

24.09.2022 02:08

Roger Federer w obecności swoich kolegów, w tym Rafaela Nadala i Novaka Djokovicia, zakończył bogatą, przepełnioną sukcesami sportową karierę. Zdjęcia zapłakanych Szwajcara oraz Hiszpana przejdą do historii tenisa.

Roger Federer i Rafael Nadal
fot. PAP/EPA

Roger Federer nie był w pełni sił, zmagał się z kontuzją nogi, a jednak postanowił w wyjątkowym dla siebie miejscu, w Londynie, gdzie 19 lat temu sięgnął po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł, zakończyć karierę. 41-letni Szwajcar w ostatnim meczu, grając u boku Rafaela Nadala, przegrał z amerykańskim duetem Jack Sock - Frances Tiafoe. Swoje pożegnanie zaplanował na turniej Laver Cup.

- Zależało mi na tym, by nie być w tym dniu samotnym - mówił o kolegach, którzy przybyli do stolicy Wielkiej Brytanii. Podczas rozmowy na korcie z Jimem Courierem wielokrotnie łamał mu się głos, próbował się nie rozkleić, ale łzy napływały mu do oczu. Zresztą nie tylko jemu.

Zapłakany Nadal na pożegnaniu Federera

- Wiem, że jestem następny - przyznał Hiszpan w jednym z wywiadów. Nadal ma 36-lat i przewlekłe problemy ze stopą. Siedząc na ławce obok Rogera Federera, również nie ukrywał emocji, a zdjęcie dwóch zapłakanych tenisistów trzymających się za ręce będzie jednym z symboli w historii "białego sportu".

RadioZET.pl