Zamknij

WTA górą. Bolesna kara dla organizatorów Wimbledonu za wykluczenie Rosjan

04.07.2022 10:13
Daniłł Miedwiediew
fot. IMAGO/THOMASREINER.PROO/Imago Sport and News/East News

Organizatorzy Wimbledonu zostaną surowo ukarani przez WTA. Wszystko przez wykluczenie rosyjskich i białoruskich tenisistów z wielkoszlemowego turnieju. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek działań.

Rosyjska napaść na Ukrainę sprawiła, że rosyjscy oraz białoruscy sportowcy zostali wykluczeni z większości dyscyplin sportowych. Inaczej przedstawia się sytuacja w tenisie, gdzie zawodnicy muszą występować pod neutralną flagą.

Jednak organizatorzy Wimbledonu 2022 postanowili iść pod prąd i wykluczyli udział tenisistów z Rosji oraz Białorusi. Decyzja od razu wzbudziła kontrowersję, a władzę federacji zareagowały ostro. Zarówno WTA, jak i ATP zdecydowały, że nie będą przyznawane punkty za udział w tegorocznej edycji turnieju. Jednak to nie koniec.

Władze Wimbledonu ukarane przez WTA

Jak donosi Sportsmail, WTA ukarała Lawn Tennis Association oraz All England Club odpowiednio grzywnami w wysokości 620 000 i 207 000 funtów. Mówi się, że podobną karę naniesie także ATP.

Organizatorzy Wimbledonu zdecydowali się na apelację. Próżno jednak szukać światełka w tunelu, bowiem sprawę  będzie rozpatrywał prezes Steve Simon czyli ta sama osoba, która wydała pierwotną decyzję. WTA zgodziło się na złożenie apelacji, pod warunkiem że kara zostanie najpierw w całości zapłacona.

RadioZET.pl