Zamknij

Ojciec Świątek nie ma wątpliwości. To dlatego Iga odpadła z Wimbledonu

05.07.2022 09:13

Iga Świątek pożegnała się z Wimbledonem w 3. rundzie. Jej ojciec w rozmowie z "Faktem" tłumaczył, że trawiasta nawierzchnia nie była jedynym powodem, przez który Polka odpadła z wielkoszlemowego turnieju.

Iga Świątek
fot. JOE TOTH/AFP/East News

Iga Świątek podczas Wimbledonu 2022 zaznała smaku porażki po raz pierwszy od połowy lutego. Alize Cornet udało się pokonać Polkę 6:4, 6:2 i tym samym zakończyć jej niesamowitą serię 37 zwycięstw z rzędu. 

Nie jest tajemnicą, że Świątek nie czuje się najlepiej na nawierzchni trawiastej. Większość twierdzi, że właśnie przez to 21-latka odpadła. Tomasz Świątek, ojciec tenisistki, jednak zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt.

Ojciec Świątek ujawnia powód porażki na Wimbledonie

- Córka nie do końca dobrze czuje grę na trawie. Po cichu liczyłem, że z każdym kolejnym meczem będzie grać lepiej. Ale żeby było jasne - Iga nie przegrała tylko dlatego, że zagrała jakoś gorzej. To Cornet spisała się bardzo dobrze. Zawiesiła poprzeczkę naprawdę wysoko. Gdyby wisiała ona odrobinę niżej, to może inaczej by wyglądał wynik końcowy - mówił w rozmowie z "Faktem".

Jednocześnie ojciec Igi przyznał, że córka planuje wziąć sobie dłuższą przerwę. Obecnie skupia się na organizacji wydarzenia, przy pomocy którego chce wesprzeć Ukrainę. Będzie to również dobra okazja, by odpocząć psychicznie od presji, która zwiększała się wraz z kolejnymi zwycięstwami.

- Od lutego w każdym turnieju, w którym była, grała do końca. Musiała nauczyć siebie i swoje ciało, żeby w zasadzie bez dłuższego odpoczynku przystępować do nowych zadań. Bo każdy z tych 37 wygranych meczów to było zadanie i Iga wszystkie rozwiązała. Dlatego mam ogromny szacunek dla tego, czego dokonała w ostatnich miesiącach - podsumował.

loader

RadioZET.pl/Fakt