Zamknij

Novak Djoković nie zagra na turnieju ATP w Madrycie

28.04.2021 14:48
Novak Djoković
fot. PEDJA MILOSAVLJEVIC/AFP/East News

Novak Djoković zrezygnował ze startu w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Organizatorzy potwierdzili, że Serb nie będzie bronił tytułu wywalczonego przed dwoma laty.

Novak Djoković podjął ostateczną decyzję o niewystartowaniu w turnieju ATP rangi Masters w Madrycie. Lider światowego rankingu tenisistów poinformował o tym na Twitterze.

- Przepraszam, że nie będę mógł w tym roku pojechać do Madrytu i spotkać wszystkich moich fanów. Minęły już dwa lata, całkiem długi czas. Do zobaczenia w przyszłym roku - powiedział.

Novak Djoković nie wystartuje w turnieju ATP w Madrycie

Turniej ATP w Madrycie został odwołany w 2020 roku przez pandemię koronawirusa, co oznacza, że ostatnim zwycięzcą tej imprezy jest właśnie Djoković. Finalnie Serb nie obroni tytułu z 2019 roku.

W związku z tym 33-latek najwcześniej pojawi się na korcie w czasie ATP w Rzymie, który zaplanowano w dniach 10-16 maja. Djoković ma jeszcze wystąpić w Belgradzie. Zmagania w ojczyźnie mają być ostatnim sprawdzianem dla zawodnika, który ma zamiar uczestniczyć na French Open. Start Wielkiego Szlema odbędzie się 30 maja.

Tenisiści w turnieju ATP w Madrycie będą rywalizować od 2 do 9 maja. W tej imprezie wezmą udział dwie reprezentantki Polski:Iga Świątek i Magda Linette.

RadioZET.pl/