Zamknij

Tak Djoković tłumaczył się po uderzeniu sędzi. Desperacka walka o zmianę decyzji

07.09.2020 08:57
Novak Djoković zdyskwalifikowany na US Open
fot. PAP/EPA

Novak Djoković został zdyskwalifikowany za uderzenie piłką w sędzię liniową w trakcie w 1/8 finału US Open. Serb do samego końca próbował zmienić wymiar kary. - Nie musi jechać do szpitala - przekonywał zawodnik.

Novak Djoković w meczu 1/8 finału US Open walczył z Pablo Carreno Bustą. Kiedy w pierwszym secie Serb przegrywał 5:6, nagle doszło do niespotykanej sytuacji. Zawodnik uderzył piłkę za siebie, przypadkowo trafiając w sędzię liniową. Kobieta upadła na kolana i złapała się za szyję. Zgodnie z regulaminem zawodnikowi za takie zachowanie należy się dyskwalifikacja.

Mimo długiej rozmowy na temat sędzi, lider światowego rankingu nie zdołał zmienić tej decyzji. Tenisista przekonywał, że kobiecie nie stało się nic poważnego, ale ostatecznie nie był w stanie przekonać sędziego Soerena Friemela.

Novak Djoković zdyskwalifikowany z US Open. Uderzył piłką w sędzię [WIDEO]

- Nie musi jechać do szpitala. Zamierzacie mnie zdyskwalifikować w tej sytuacji? Moja kariera, Wielki Szlem, Kort Centralny... Gdyby wstała od razu można by zabrać gema, seta, byłoby wiele opcji – mówił Djoković według Bena Rothenberga z „New York Times”.

Novak Djoković zdyskwalifikowany za uderzenie sędzi

33-latek nie pojawił się na pomeczowej konferencji prasowej, co wywołało falę krytyki. Serb całą sytuację skomentował dopiero po kilku godzinach na Instagramie.

- Ta sytuacja sprawiła, że jest mi bardzo smutno, czuję się pusty w środku. Od razu sprawdziłem, jak czuje się sędzia liniowa i na szczęście nic się jej nie stało. Jest mi niesamowicie przykro, że sprawiłem jej tyle stresu. To nie było celowe zagranie, ale to było bardzo złe – napisał w mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/