Zamknij

Dyskwalifikacja Djokovicia: Komunikat organizatorów po zachowaniu Serba

07.09.2020 12:59
Komunikat US Open po dyskwalifikacji Djokovicia
fot. PAP/EPA

Novak Djoković został zdyskwalifikowany siódmego dnia wielkoszlemowego US Open. 33-latek uderzył piłką w sędzię liniową. Głos w tej sprawie zabrali organizatorzy nowojorskiego turnieju.

Novak Djoković w meczu 1/8 finału US Open walczył z Pablo Carreno Bustą. Po 11 gemie, Serb podczas zmiany strony kortu, uderzył piłkę, a ta pechowo trafiła w szyję sędzi liniowej. Regulamin mówi jasno, że za takie zachowanie tenisista powinien być zdyskwalifikowany i tak też się stało w przypadku 33-latka. Serbski zawodnik próbował jeszcze przekonać sędziów do zmiany decyzji, ale ci pozostali nieugięci.

Djoković nie pojawił się na pomeczowej konferencji prasowej i opuścił kort. Sportowiec odniósł się do całej sytuacji po kilku godzinach, zamieszczając specjalny post na Instagramie. Po jego komentarzu, głos w sprawie zabrali organizatorzy nowojorskiego turnieju.

Novak Djoković zdyskwalifikowany: Organizatorzy US Open zabrali głos po zachowaniu sportowca

Novak Djoković zdyskwalifikowany z US Open. Uderzył piłką w sędzię [WIDEO]

– Zgodnie z regulaminem Wielkiego Szlema (Grand Slam Rulebook), po jego działaniach polegających na celowym, niebezpiecznym lub lekkomyślnym uderzeniu piłki na korcie albo uderzeniu piłki z lekceważeniem konsekwencji, sędzia turniejowy US Open zdyskwalifikował Novaka Djokovicia z US Open 2020. W związku z tym, że Djoković został zdyskwalifikowany, straci wszystkie punkty rankingowe zdobyte w US Open i zostanie ukarany grzywną w postaci utraty nagrody pieniężnej wygranej w turnieju oprócz wszelkich dodatkowych grzywien nałożonych w związku z incydentem stanowiącym wykroczenie – czytamy w oświadczeniu.

W skutek dyskwalifikacji, Djoković straci 180 punktów i 250 tysięcy dolarów za udział w 1/8 finału. Jednak to nie koniec kar dla tenisisty.

RadioZET.pl/