Zamknij

Novak Djoković i jego żona Jelena zakażeni koronawirusem

23.06.2020 14:20
Novak Djoković zakażony koronawirusem
fot. PAP/EPA

Novak Djoković, lider rankingu ATP, jest zakażony koronawirusem - informują media. Serb przed kilkoma dniami zorganizował turniej Adria Tour z udziałem kibiców i kilku tenisistów, z których trzech już poinformowało o zainfekowaniu wirusem SARS-CoV-2.

Wcześniej pozytywne wyniki na koronawirusa otrzymali Grigor Dimitrov, Borna Corić i Viktor Troicki, a także trener Bułgara Kristijan Groh i trener przygotowania fizycznego Serba Marco Panichi. Wszyscy uczestniczyli w Adria Tour w Belgradzie i Zadarze.

Djoković na razie nie wykazuje objawów COVID-19. Zakażona jest też jego żona Jelena. "Zostaliśmy przebadani tuż po przyjeździe do Belgradu. Mój wynik okazał się pozytywny. Podobnie jak mojej żony. Nasze dzieci są jednak zdrowe" - napisał w oświadczeniu.

Novak Djoković ma koronawirusa

Lider rankingu tenisistów dość swobodnie podchodzi do obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa. W maju w Hiszpanii złamał zakazy i pojawił się na korcie, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Jednocześnie zapowiada, że jest przeciwnikiem szczepień i jeśli zostanie wynalezione szczepionka przeciwko SARS-CoV-2, on jej nie przyjmie.

Posłuchaj podcastu

RadioZEt.pl/metro.co.uk