Zamknij

Novak Djoković jednak zagra w AO mimo braku szczepienia: "Równi i równiejsi"

04.01.2022 12:45
Novak Djoković jednak zagra w AO 2022 mimo braku szczepienia
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Novak Djoković otrzymał specjalne pozwolenie medyczne na występ w Australian Open mimo braku szczepienia przeciwko COVID-19. Wcześniej dyrektor turnieju zapewniał, że bez certyfikatu nie ma możliwości gry w Melbourne. "Równi i równiejsi" - skomentował kapitan żeńskiej reprezentacji Polski Dawid Celt.

Novak Djoković jest aktualnym liderem rankingu ATP, zwycięzcą 20 turniejów wielkoszlemowych, a w samym Australian Open triumfował aż dziewięć razy, w tym w trzech ostatnich edycjach. Jego udział w tegorocznych zmaganiach stanął pod znakiem zapytania w grudniu, gdy Craig Tiley, dyrektor imprezy, potwierdził, że wszyscy uczestnicy zawodów będą musieli być zaszczepieni przeciwko COVID-19 albo posiadać zwolnienie z powodów medycznych wydane przez niezależny panel ekspertów.

Jak wiadomo, "Nole" nie jest zaszczepiony i nie zamierza tego robić. Mimo wszystko poinformował właśnie, że wybiera się na AO. "Spędziłem fantastyczny czas z bliskimi, a dziś ruszam na Antypody ze zwolnieniem ze szczepienia" - napisał na Instagramie.

Australian Open: Djoković zagra, Wichlancewa nie

Bez Serba Australian Open na pewno straciłoby jedną z gwiazd, ale być może nie naraziłoby się na powszechną krytykę, jaka teraz spływa na organizatorów. "Równi i równiejsi" - skomentował kapitan daviscupowej reprezentacji Polski Dawid Celt.

Dziennikarz Łukasz Bok przypomniał, że zakaz występu w Melbourne otrzymała rosyjska tenisistka Natalia Wichlencewa. Ona z kolei jest zaszczepiona, ale nieuznawaną w Australii szczepionką firmy Sputnik V.

Turniej w Melbourne odbędzie się w dniach 17-30 stycznia. Wśród rozstawionych są Iga Świątek (9.) i Hubert Hurkacz (9.), zaś w turnieju głównym (bez konieczności gry w eliminacjach) znalazły się także Magda Linette i Magdalena Fręch.

RadioZET.pl/PAP, wkp, giel, sab