Zamknij

Djokovic wrócił do Serbii. Kibice krzyczeli tylko jedno

17.01.2022 14:26
Novak Djokovic
fot. The Independent/Twitter screen

Novak Djokovic wrócił do Serbii. Tenisistę, któremu nie było dane wystartować w Australian Open, przywitali kibice. Jak go powitali?

Novak Djokovic po niespełna dobie powrócił do ojczyzny. Przypomnijmy, że Serb od dłuższego czasu walczył w Australii o możliwość wjazdu do kraju i ostatecznie o wystartowaniu w Australian Open. Finalnie tamtejszy sąd cofnął wizę Serba i odesłał go do domu, nakładając trzyletnie zakaz wjazdu do kraju.

Wszystko zaczęło się od tego, że 34-latek nie zaszczepił się na COVID-19 i usprawiedliwiając się wyjątkiem medycznym, próbował wjechać do Australii. Politycy byli podzieleni. Premier Serbii Ana Brnabic oceniła sytuację jako skandaliczną, ale Alex Hawke minister ds. imigracji uważał, że Djokovic stanowi zagrożenie dla porządku publicznego.

Djokovic wrócił do Serbii. Kibice przywitali go na lotnisku [WIDEO]

Finalnie Djokovic musiał wrócić do Serbii, w której wylądował około godziny 13:00 czasu polskiego. Agencja "Reutera" podała, że na lotnisku zebrała się spora grupa kibiców z flagami Serbii. Fani krzyczeli "jesteś naszym mistrzem, Novak".

To oznacza, że Djokovic nie zdobędzie 21. wielkoszlemowego tytułu w karierze. Jednak to nie koniec jego problemów. Okazuje się, że tenisista może nie wystartować także na French Open. Francuski rząd poinformował o zaostrzeniu przepisów dotyczących wymogów szczepienia.

- Obowiązek posiadania paszportu szczepionkowego przy wejściu na stadion dotyczy zarówno kibiców, jak i zawodników, Francuzów i obcokrajowców - napisała na Twitterze francuska minister sportu Roxana Maracineanu.

RadioZET.pl