Novak Djoković wpadł na dopingu? Sensacyjne przypuszczenia byłej tenisistki

Krzysztof Sobczak
08.08.2017 11:54
Novak Djoković
fot. EastNews

Były lider rankingu ATP Novak Djoković przedwcześnie zakończył sezon tłumacząc taką decyzję nasilającym się bólem prawego łokcia. Tymczasem była tenisistka, a obecnie dziennikarka sportowa Helene Pelletier widzi w tym drugie, znacznie bardziej sensacyjne dno.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Palletier powołała się na... zakulisowe pogłoski, iż Serb może mieć problemy z niedozwolonymi substancjami. W przeszłości tenisowa federacja chroniła swoje gwiazdy i nie nagłaśniała podobnych przypadków, zawieszając je "po cichu". Zawodnicy zasłaniali się wówczas kontuzją.

Zobacz także

- W przeszłości zdarzały się już przypadki, gdy znani tenisiści byli w pewien sposób chronieni przez władze tenisa, a sprawy starano się zatuszować. To tyczyło się m.in. Andre Agassiego czy Martiny Navratilovej - powiedziała dla radia 98,5 FM 58-letnia Kanadyjka.

Szarapowa też mówiła o kontuzji

Jeśli słowa Pelletier znajdą potwierdzenie, wpadka dopingowa Novaka Djokovicia będzie drugim wielkim skandalem w tenisie w ostatnich miesiącach. Na początku 2016 roku na stosowaniu zakazanych substancji została przyłapana ikona tej dyscypliny sportu, Maria Szarapowa.

Co ciekawe, zanim Rosjanka oficjalnie ogłosiła powody swoich absencji, przez blisko dwa miesiące utrzymywała, że zmaga się z... kontuzją lewej dłoni. Miała więc czas, żeby przemyśleć strategię i zaplanować sobie kolejne miesiące. Ostatecznie "Masza" została zdyskwalifikowana na 15 miesięcy i na kort wróciła dopiero w kwietniu tego roku.

W poniedziałek Międzynarodowa Federacja Tenisowa poinformowała o zawieszeniu na dwa miesiące włoskiej tenisistki Sary Errani.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS