Zamknij

Novak Djokovic pragnie zemsty. Zażąda od Australii ogromnych pieniędzy

20.01.2022 15:16
Novak Djokovic
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Chociaż Novak Djokovic zapierał się rękami i nogami przed wyjazdem z Australii, raz za razem odwołując się do wyroków w jego sprawie, to po ostatecznej decyzji sądu posłusznie opuścił Melbourne tuż przed startem wielkoszlemowego Australian Open. Teraz jednak Serb zapowiada zemstę i już szykuje głośny proces przeciwko Australijczykom.

Brak szczepienia przeciwko COVID-19, a następnie złożenie australijskiemu rządowi fałszywych informacji we wniosku o wizę doprowadziły do tego, że Novak Djokovic nie przystąpił do wielkoszlemowego Australian Open 2022. Ostateczna decyzja tamtejszego rządu ws. Serba zapadła kilka dni temu. Gwiazdor szybko się podporządkował i opuścił Australię, co nie oznacza jednak, że nie będzie próbował się zemścić.

Jak doniósł portal news.com.au, lider światowego rankingu tenisistów już przygotowuje się do kontrataku i jest w trakcie rozmów ze swoimi prawnikami w sprawie podjęcia kroków przeciwko Australijczykom.

Novak Djokovic pragnie zemsty. Zażąda od Australii ogromnych pieniędzy

34-latek planuje walczyć o odszkodowanie za złe traktowanie, które ma wynosić podobno nawet 6 milionów dolarów. To znacznie więcej nawet od nagrody głównej za zwycięstwo w Australian Open, która wynosi 4,35 mln dolarów.

- Dobrze wiadomo, że Novak i jego bliscy uważają, że był źle traktowany w hotelu w trakcie kwarantanny. Jego matka ujawniła, że było tam pełno pcheł i robaków. Przetrzymywano go tam jak więźnia - skomentowała osoba "z bliskiego otoczenia Djokovicia".

Pozwem ma się zająć brytyjska kancelaria prawna, która współpracuje z gwiazdą tenisa. W tej chwili jednak nikt z niej nie chce komentować medialnych doniesień.

RadioZET.pl/news.com.au