Zamknij

Novak Djoković wrócił do incydentu w US Open: Kara była słuszna

14.09.2020 17:18
Novak Djoković o incydencie na US Open
fot. PAP/EPA

Novak Djoković przyznał, że pogodził się z dyskwalifikacją, jaką otrzymał podczas US Open. Serbski sportowiec podkreślił, że decyzja sędziów była słuszna. - Zasady są proste, a ja je znałem. To dla mnie nauczka i mam nadzieję, że będę lepiej panował nad emocjami - wyjaśnił.

Pod koniec pierwszego seta w 1/8 finału US Open, Novak Djoković walczył z Pablo Carreno Bustą. W pewnym momencie, Serb pozbył się piłki po zakończonym gemie, a ta pechowo uderzyła w sędzię liniową, za co 33-latek został wykluczony z rywalizacji. Kobieta upadła na kolana, zaczęła się dusić i złapała się za szyję, ale sytuacja szybko została opanowana.

Djoković po przerwanym spotkaniu szybko opuścił obiekt.i udał się na lotnisko. W mediach społecznościowych Serb przeprosił organizatorów turnieju oraz wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego zachowaniem. Mimo wszystko sportowiec nie chciał rozmawiać z dziennikarzami i do tej pory nie zabierał publicznie głosu w tej sprawie. Teraz - przed turniejem w Rzymie - postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami.

- Zaakceptowałem to, co się stało, choć przyznaję, że nie było to łatwe. Dyskwalifikacja była dla mnie szokiem. To było trudne, tym bardziej, że czułem się znakomicie i miałem w Nowym Jorku inny cel przed oczami. To wszystko stało się jednak tak szybko i było tak niespodziewane, że sam nie wiedziałem, jak zareagować - przyznał Serb.

Novak Djoković zdyskwalifikowany z US Open. Uderzył piłką w sędzię [WIDEO]

Lider światowego rankingu jest teraz wdzięczny, że znowu może stanąć do rywalizacji. - Im szybciej to wszystko wymażę z pamięci i zastąpię innym wspomnieniami, tym lepiej. To nie znaczy jednak, że nie wyciągnąłem z tego lekcji. Wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że teraz będę umiał lepiej panować na emocjami i będę bogatszy o takie doświadczenie. Nie jestem jednak w stanie nikomu zagwarantować, że to się nigdy nie powtórzy. Będę się jednak starał - powiedział.

Wielkoszlemowy US Open wygrał Dominic Thiem. Rozstawiony z "dwójką" zawodnik pokonał w pięciu setach Niemca Alexandra Zvereva.

RadioZET.pl/PAP