Zamknij

Niespodziewany zwrot akcji ws. Djokovicia. Jest odpowiedź Serba

10.01.2022 18:46
Novak Djokovic
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Novak Djokovic jednak nie został ponownie aresztowany w Melbourne. Co więcej, Serb odbył już pierwszy trening, a także za pomocą swojego konta na Twitterze odniósł się do całego zamieszania, związanego z jego startem w Australian Open.

Poniedziałkowa sytuacja w Australii z udziałem Novaka Djokovicia zmienia się jak w kalejdoskopie. Niedawno media rozpisywały się o ponownym aresztowaniu Serba. "To pilne! Ojciec Novaka powiedział mi, że jego syn został zatrzymany" - napisała na Twitterze dziennikarka Ksenija Pavlovic McAteer. 

Teraz dostaliśmy nowe informacje dotyczące sytuacji w Melbourne. Jak się okazuje Djoković nie został ponownie aresztowany, ponadto jak podał brat tenisisty, 34-latek odbył już pierwszy trening przed startem Australian Open. - Novak jest wolny. Nawet dzisiaj trenował na korcie. Jest w Australii, by wygrać kolejny turniej Australian Open. Jest najlepszym zawodnikiem w historii - przekazał.

Djoković jednak na wolności

Do całego zamieszania odniósł się również sam zainteresowany. "Jestem zadowolony i wdzięczny, że sędzia anulował unieważnienie mojej wizy. Pomimo tego wszystkiego, co się wydarzyło, chcę zostać i podjąć rywalizację w Australian Open. Skupiam się na tym. Przyleciałem tutaj, aby zagrać w jednym z najważniejszych turniejów, jakie mamy, przed niesamowitymi fanami" - przekazał Djoković na Twitterze.

Decyzja sędziego nie jest jeszcze gwarantem występu lidera rankingu ATP w Australian Open. Wszystko zależy bowiem od decyzji ministra ds. imigracji rządu Australii, Alexa Hawke'a, który posiada uprawnienia, aby anulować wizę Serba. Decyzja póki co nie zapadła.

RadioZET.pl