Zamknij

Wiza anulowana. Novak Djoković musi opuścić Australię

05.01.2022 23:00

Wiza Novaka Djokovicia została anulowana, w związku z czym Serb musi wyjechać z Australii - informują media, m.in. dziennik "The Age". Występ Serba w wielkoszlemowym Australian Open stanął pod dużym znakiem zapytania.

Novak Djoković musi opuścić Australię
fot. CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News

Novak Djoković we wtorek otrzymał warunkową zgodę medyczną na grę w Australian Open. Serb nie przyjął szczepionki przeciwko COVID-19, a organizator pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego Craig Tiley już w grudniu zapowiedział, że jest to warunek konieczny do przystąpienia do imprezy. Natychmiast pojawiły się głosy, że są "równi i równiejsi", bowiem część rosyjskich tenisistów nie dostało zgody na występ w Melbourne z uwagi na zaszczepienie nieuznawanym na antypodach preparatem Sputnik V.

Wszystko wskazuje na to, że skandalu uda się uniknąć, a błędy organizatorów postanowiły naprawić miejscowe władze. "Nole" został zatrzymany na lotnisku ze względu na wadliwie złożony wniosek o wizę, który według tamtejszego prawa nie zezwala Serbowi na podróżowanie bez szczepienia. Tę decyzję potwierdzili organizatorzy AO.

Novak Djoković nie zagra w AO?

Australijski dziennik "The Age" przekazał, że Djoković w czwartek będzie musiał opuścić kontynent. Prawnicy Serba pracują nad apelacją, ale szanse na zmianę decyzji są nikłe.

Australian Open odbędzie się w dniach 17-30 stycznia. Djoković, dziewięciokrotny mistrz tego turnieju, miał bronić tytułu.

loader

RadioZET.pl/The Age/Onet