Zamknij

Novak Djoković: Jestem rozczarowany, ale szanuję orzeczenie sądu

16.01.2022 09:50
Novak Djoković
fot. PAP/EPA

Novak Djoković opublikował specjalne oświadczenie po tym, jak sąd federalny Australii podtrzymał decyzję o cofnięciu mu wizy wjazdowej do kraju, co oznacza, że Serb nie zagra w Australian Open 2022. Tenisista nie ukrywa wielkiego rozgoryczenia.

- Jestem ekstremalnie rozczarowany wyrokiem sądu o oddaleniu mojej apelacji od decyzji ministra o unieważnieniu wizy, co oznacza, że nie mogę zostać w Australii i uczestniczyć w Australian Open. Szanuję jednak orzeczenie sądu i będę współpracował z odpowiednimi władzami w związku z moim wyjazdem z kraju - przekazał Djoković w oświadczeniu opublikowanym przez wydawaną w Melbourne gazetę "The Age", cytowany przez PAP. - Mam nadzieję, że teraz wszyscy będziemy mogli skupić się na grze i turnieju, który kocham - dodał. Podziękował też rodzinie, przyjaciołom, sztabowi i swoim fanom oraz rodakom z Serbii za nieustające wsparcie.

Djoković nie zagra w Australian Open 2022

Przypomnijmy, że władze Australii nie chciały wpuścić tenisisty na teren kraju, gdyż ten nie zaszczepił się przeciw COVID-19. Tym samym Serb nie zagra w Melbourne i nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. Nie sięgnie też po swój 10. w karierze triumf w Australian Open i przynajmniej na razie nie pobije rekordu, który dzieli z Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem. Wszyscy trzej mają na koncie po 20 tytułów wielkoszlemowych. Kolejną okazją dla Serba będzie French Open. Turniej w Paryżu zaplanowano na przełomie maja i czerwca.

Djoković został już wycofany z drabinki turniejowej. 34-latek z Belgradu miał zagrać z innym Serbem - Miomirem Kecmanovicem. Zastąpił go Włoch Salvatore Caruso. Australian Open 2022 rozpocznie się już w poniedziałek. W Melbourne wystąpią: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

RadioZET.pl