Niesamowite widowisko w meczu Magdy Fręch. Polka otarła się o zwycięstwo

23.05.2022 21:00
Angelique Kerber i Magdalena Fręch

Magdalena Fręch przegrała z Angelique Kerber 6:2, 3:6, 5:7 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open i pożegnała się z turniejem. Polka zagrała z byłą liderką rankingu WTA jak równy z równym, pokazując się ze świetnej strony. W starciu nie brakowało fantastycznych zagrań i wyczerpujących wymian.

Magdalena Fręch nie była uznawana za faworytkę, ale stanęła na wysokości zadania, utrudniając Angelique Kerber przedarcie się do drugiej rundy French Open. Niemka, która plasuje się na 17. miejscu w rankingu WTA musiała się nieźle napocić, aby pokonać zawodniczkę, która zajmuje 89. lokatę.

Fręch nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie, ale Niemka polskiego pochodzenia szybko odrobiła straty. Na szczęście 24-latka nie przestraszyła się odpowiedzi rywalki i zanotowała kolejne przełamanie. Mimo nerwowej gry z obu stron na prowadzenie wyszła Fręch, triumfując 6:2.

Zażarta walka w Paryżu, Fręch nie dała rady Kerber na French Open

W drugiej partii Kerber nie pozwoliła już Polce na tyle, ile w poprzedniej części, doprowadzając do remisu po wygranej 6:3.

Niestety Magdalena Fręch z minuty na minutę grała coraz ciężej i było widać jej zmęczenie. Mimo to ona wyszła na prowadzenie, przełamując Kerber. Polska tenisistka utrzymywała przewagę, doprowadzając do wyniku 3:1. Jednak Niemka nie odpuszczała, próbując gonić przeciwniczkę. Kerber wyrównała stan meczu dopiero na 5:5 i wtedy zaczęła się zażarta walka, w której triumfowała Niemka. Najpierw wygrała gema przy swoim serwisie, a następnie przełamała Fręch, zwyciężając 7:5.

Magdalena Fręch — Angelique Kerber 6:2, 3:6, 5:7.