Niepewna przyszłość Radwańskiej. Polka zakończy karierę?

Krzysztof Sobczak
22.10.2018 17:30
Niepewna przyszłość Agnieszki Radwańskiej
fot. AP/EAST NEWS

Agnieszka Radwańska ma za sobą najgorszy sezon w karierze. W osiąganiu dobrych rezultatów przeszkodziły problemy zdrowotne i błędy szkoleniowe, które mogą rzutować na postawę zawodniczki także w 2019 roku.

Zagłosuj

Czy Agnieszka Radwańska wróci jeszcze do dawnej formy?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W kończącym się sezonie krakowianka wystąpiła w zaledwie 14 turniejach. Najlepszy wynik osiągnęła na trawie w Eastbourne, gdzie dotarła do półfinału. W Wielkim Szlemie było znacznie gorzej - z Australian Open pożegnała się w trzeciej rundzie, z Wimbledonem w drugiej, z US Open w pierwszej, a w Roland Garros nie wystąpiła ze względu na kontuzję. To właśnie urazy były największym problemem "Isi" w mijającym roku.

Zobacz także

- Startowaliśmy, gdy Agnieszka nie była przygotowana jak należy i niestety nie było to szczęśliwe rozwiązanie. Jestem pewien, że nigdy więcej tak nie zrobimy. Poczekajmy na kolejne decyzje, zobaczymy jak będzie wyglądać nasz team. Niezależnie od wszystkiego, moim zdaniem Agnieszka wyjdzie znowu na kort tylko w sytuacji, gdy będzie w stu procentach gotowa fizycznie i mentalnie - powiedział trener Radwańskiej, Tomasz Wiktorowski na antenie TVP Sport.

- Sama musi zdecydować, czy raz jeszcze chce podjąć rękawicę i w zgodzie ze sobą, bez sugerowania się żadnymi podpowiedziami, wykonać bardzo ciężką pracę - dodał szkoleniowiec.

Radwańska zakończy karierę?

Obecnie Radwańska przebywa na wakacjach, a po nich przejdzie szczegółowe badanie. Dopiero wtedy dowiemy się, jakie będą dalsze losy najlepszej polskiej tenisistki. Tymczasem eksperci, m.in. Antoni Cichy i Sebastian Warzecha sugerują, że Polka może opuścić pierwszą część sezonu i powrócić dopiero na Wimbledon lub skorzystać z tzw. "zamrożonego rankingu". Jednocześnie nie wykluczają rocznej przerwy, a nawet końca kariery.

- Trudno sobie wyobrazić, by Radwańska chciała podchodzić do kwalifikacji do Wielkiego Szlema. A jest to coraz bardziej prawdopodobne. Słabszy Australia Open, dwa inne słabe jej występy i tak się może stać. Gdyby jednocześnie wciąż zmagała się z kłopotami zdrowotnymi, to mogłoby to ją ostatecznie zniechęcić do gry w tenisa - przyznał Cichy w rozmowie ze sport.pl.

Aktualnie Agnieszka Radwańska zajmuje 77. miejsce w rankingu WTA. Sześć pozycji niżej jest druga z reprezentantek Polski, Magda Linette.

RadioZET.pl/sport.pl/KS