Znany tenisista podejrzany o doping. Czeka go zawieszenie

14.01.2020 18:18
Nicolas Jarry
fot. Wojciech KUBIK/East News

Nicolas Jarry jest podejrzany o stosowanie dopingu. We krwi znanego tenisisty wykryto dwie niedozwolone substancje. Chilijczyk został tymczasowo zawieszony do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chilijczyk Nicolas Jarry został tymczasowo zawieszony - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Zakazane substancje wykryto w organizmie zawodnika za sprawą badania przeprowadzonego podczas jesiennego turnieju finałowego Pucharu Davisa.

Nicolas Jarry podejrzany o doping.  Czeka go zawieszenie

Od Jarry'ego pobrano próbkę moczu 14 listopada 2019 roku, gdy wraz ze swoją drużyną narodową brał udział w turnieju finałowym Pucharu Davisa w Madrycie. Analiza przeprowadzona w laboratorium w Montrealu wykazała obecność dwóch zabronionych środków - metabolitów ligandrolu i stanozololu.

Prowizoryczne zawieszenie Chilijczyka, który zajmuje 78. miejsce w rankingu ATP, obowiązuje od wtorku i potrwa do czasu ustalenia zarzutu na przesłuchaniu.

24-letni zawodnik może złożyć do niezależnego trybunału działającego przy ITF wniosek uzasadniający, dlaczego nie powinno się zastosować wobec niego tymczasowego zawieszenia. Jak na razie nie skorzystał z tego prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP