Nicolas Almagro kończy karierę. Tenisista pożegna się z kibicami w rodzinnej Murcii

Krzysztof Sobczak
08.04.2019 18:08
Nicolas Almagro kończy karierę
fot. AFP/EAST NEWS

Nicolas Almagro, 13-krotny zwycięzca turniejów ATP, ogłosił zakończenie sportowej kariery. 33-letni Hiszpan po raz ostatni pojawi się na korcie podczas challengera w rodzinnej Murcii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W pierwszej rundzie turnieju w Murcii Almagro zmierzy się ze swoim rodakiem, o 10 lat młodszym Mario Viellą Martinezem.

Nicolas Almagro - sukcesy, osiągnięcia

Nicolas Almagro wygrał 13 turniejów rangi ATP, a w 10 kolejnych docierał do finału. Co ciekawe, wszystkie finały osiągnął na kortach ziemnych. W maju 2011 roku awansował do czołowej dziesiątki rankingu ATP - 9. miejsce.

W turniejach wielkoszlemowych nigdy nie przebrnął ćwierćfinału, a do tego etapu dotarł cztery razu - trzy razy na paryskiej "mączce" we French Open i raz w Australian Open. Również na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku osiągnął 1/4 finału, gdzie przegrał z późniejszym triumfatorem Andy Murray'em.

Jego karierę przerywały kontuzje, m.in. barku i stopy, ale to uraz kolana z 2017 roku, kolejne operacje i nieudane powroty przyczyniły się do zakończenia kariery. "Chcę to zrobić tutaj, w moim klubie, w obecności rodziny i przyjaciół, w moim mieście i podczas tego cudownego turnieju" - napisał w długim liście.

RadioZET.pl/ubitennis.net/KS