Zamknij

Nick Kyrgios w wieku 12 lat. Tak wyglądał finalista Wimbledonu

12.07.2022 21:33

W sieci opublikowano zdjęcie 12-letniego Nicka Kyrgiosa, finalisty tegorocznego Wimbledonu. Ciekawe, że Australijski tenisista nie miał jeszcze wówczas figury sportowca, co jednak nie przeszkodziło mu w zrobieniu światowej kariery.

Nick Kyrgios w wieku 12 lat. Tak wyglądał finalista Wimbledonu
fot. Tata Trampkarza

Zdjęcie Nicka Kyrgiosa opublikował m.in. profil Tata Trampkarza, którego założyciel często zabiera głos w kwestii szkolenia dzieci. „Niech to zdjęcie będzie przestrogą dla trenerów, którym wydaje się, że potrafią wskazać, który 12-latek ma szansę na bycie profesjonalnym sportowcem. Niech będzie przestrogą dla wszystkich organizujących jakieś elitarne zgrupowania FUTURE TALENT PRO MAX STAR, którzy myślą, że tworzą świetne środowisko dla przyszłych sportowców” – czytamy na profilu.

Nick Kyrgios w tym roku po raz pierwszy wystąpił w finale turnieju Wielkiego Szlema. W finale przegrał z Novakiem Djokoviciem 1:3. Kyrgios w światowym rankingu zajmuje 40. miejsce.

Autor podcastu Tata Trampkarza dodał w swoim wpisie, że takich Kyrgiosów jest pełno, tylko że niewielu z nich ma szansę rozbłysnąć. „Już na wczesnym etapie słyszą, że nic z nich nie będzie. Nie dostają minut na meczu, bo trener walczy o zwycięstwo w kategorii U-10 i nie może sobie pozwolić na to, by troszkę słabszy chłopiec wszedł na boisko. Przestają trenować, bo to dla nich żadna zabawa. Rodzicom też przestaje się chcieć wozić dzieci na treningi, bo nie widzą satysfakcjonującego ich postępu” - podsumował.

Kyrgios rozpoczął grę w tenisa w wieku sześciu lat. Zanim w wieku 14 lat ostatecznie skoncentrował się na tenisie, był reprezentantem Australii i Australijskiego Terytorium Stołecznego w koszykówce. Kyrgios od 2012 roku trenuje w Australian Institute of Sport.

RadioZET.pl/PAB