Nick Kyrgios w ćwierćfinale Wimbledonu po pięciosetowym boju

04.07.2022 17:58
Nick Kyrgios

Nick Kyrgios zagra w ćwierćfinale Wimbledonu. W poniedziałek Australijczyk pokonał w spotkaniu 4. rundy Brandona Nakashimę 4:6, 6:4, 7:6(2), 3:6, 6:2.

Kyrgios podchodził do tego starcia w roli faworyta, po tym jak świetnie zaprezentował się w meczu poprzedniej rundy, w którym wyeliminował rozstawionego z numerem czwartym Stefanosa Tsitsipasa. Spotkanie rozpoczął jednak od porażki w pierwszym secie 4:6.

Łupem Australijczyka padły dwa kolejne sety, ale w czwartym znów musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 3:6. O losach spotkania zadecydowała piąta partia - niej Kyrgios nie pozostawił już większych złudzeń i wygrał 6:2.

Wimbledon 2022: Kyrgios - Garin w ćwierćfinale

W ćwierćfinale tegorocznego Wimbledonu jego rywalem będzie Christian Garin.

Dla Kyrgiosa to pierwszy awans do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego od 2015 roku. Wtedy zagrał na tym etapie w Australian Open.