Zamknij

Skandaliczne słowa o dziecku Williams: Zobaczymy, jakiego będzie koloru. Czekolady z mlekiem?

Dominik Gołdyn
22.04.2017 17:12
Skandaliczne słowa o dziecku Williams: Zobaczymy, jakiego będzie koloru. Czekolady z mlekiem?
fot. East News

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) wszczęła dochodzenie w sprawie obraźliwego komentarza kapitana Rumunii w Pucharze Federacji Ilie Nastase pod adresem nienarodzonego dziecka Sereny Williams. Utytułowana Amerykanka w środę poinformowała, że jest w ciąży.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obraźliwą wypowiedź z ust byłego lidera rankingu ATP usłyszano przy okazji piątkowego losowania kolejności gier w barażu o Grupę Światową II Pucharu Federacji Rumunia - Wielka Brytania w Konstancy.

- Zobaczymy, jakiego będzie koloru. Czekolady z mlekiem? - miał powiedzieć 70-letni Nastase w języku rumuńskim po cichu do jednej ze swoim podopiecznych, gdy na pytanie o ciążę ciemnoskórej Williams odpowiadała Simona Halep. Amerykanka jest zaręczona ze współtwórcą serwisu Reddit Alexisem Ohanianem, który jest biały.

Zobacz także

Triumfator dwóch turniejów wielkoszlemowych w singlu, który już w czasie kariery tenisisty był znany z kontrowersyjnych zachowań, po chwili jeszcze raz zwrócił na siebie uwagę. Gdy zauważył, że jedna z dziennikarek notuje jego wcześniejszy komentarz, spytał ją dlaczego to robi, a następnie nazwał ją głupią.

Zobacz także

Na zachowanie Nastase zareagowała ITF, która wszczęła dochodzenie w sprawie jego komentarza na temat dziecka zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu.

''ITF nie toleruje dyskryminującego i obraźliwego języka oraz tego typu zachowania. Zostaliśmy zawiadomieni o słowach Nastase i rozpoczęliśmy natychmiast postępowanie, dzięki któremu uzyskamy wszystkie potrzebne informacje dotyczące tej sytuacji, by potem powziąć dalsze, właściwe działania" - napisano w oświadczeniu.

W sobotę u Rumuna znowu dał o sobie znać trudny charakter. Podczas drugiego spotkania - między Soraną Cirsteą i Johanną Kontą - został usunięty z kortu za niesportowe zachowanie. Obrażał sędziego, kapitan Brytyjek Anne Keothavong i Kontę. Ta ostatnia była wyraźnie zdenerwowana i miała łzy w oczach. Z tego powodu pojedynek został na chwilę przerwany.

RadioZET.pl/PAP/DG