Wyższa kara dla sprawcy napadu na Petrę Kvitovą

08.01.2020 13:52
Wyższa kara dla sprawcy napadu na Petrę Kvitovą
fot. PAP/EPA

Radim Zondra, który włamał się w grudniu 2016 roku do mieszkania Petry Kvitovej i zranił czeską tenisistkę nożem w dłoń, spędzi więcej czasu w więzieniu. Sąd apelacyjny w Ołomuńcu wydłużył jego karę z ośmiu do 11 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w marcu ubiegłego roku w Brnie. Prokurator domagał się wówczas 12 lat więzienia dla Zondry, który nie przyznał się do winy. Mężczyzna złożył apelację. Od decyzji sądu pierwszej instancji odwołał się także prokurator. Środowy werdykt jest ostateczny.

Napad na Petrę Kvitovą

Do napaści doszło w mieszkaniu dwukrotnej triumfatorki Wimbledonu w grudniu 2016 roku. Włamywacz zranił ją nożem w lewą dłoń, w której trzyma ona rakietę. Uszkodzone zostały ścięgna i nerwy, a zawodniczka przeszła operację. Do rywalizacji wróciła pod koniec maja 2017 roku i mozolnie odbudowywała karierę.

Kvitova, która jest obecnie siódma w rankingu WTA, w tym tygodniu startuje w Brisbane. Przygotowuje się do rozpoczynającego się 20 stycznia wielkoszlemowego Australian Open. W poprzedniej edycji imprezy w Melbourne dotarła do finału.

RadioZET.pl/PAP