Zamknij

Naomi Osaka wycofuje się z kolejnego turnieju. Nie zagra w WTA w Berlinie

07.06.2021 12:53
Naomi Osaka wycofuje się z kolejnego turnieju. Nie zagra w WTA w Berlinie
fot. Ao LeilianĄ

Naomi Osaka wycofała się z turnieju WTA w Berlinie, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. - Otrzymaliśmy informację, że tenisistka nie wystartuje. Po konsultacji ze swoimi menedżerami zdecydowała, że robi sobie przerwę – poinformował rzecznik turnieju.

  • Naomi Osaka nie zagra w WTA w Berlinie. Japońska tenisistka nie ogłosiła jeszcze, kiedy i gdzie ma zamiar zagrać po przerwie 
  • Turniej WTA w Berlinie rozpoczyna się 14 czerwca

Naomi Osaka od momentu wycofania się z turnieju French Open nie bierze udziału w zawodach. 23-letnia zwyciężczyni Wielkiego Szlema wycofała się z gry ze względu na depresję, z którą zmaga się od dłuższego czasu.

Japonka znalazła się w centrum uwagi po tym, jak ogłosiła, że nie weźmie udziału w konferencji prasowej w trakcie turnieju French Open. Organizatorzy poinformowali, że Osaka ma obowiązek odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. W innym wypadku będzie musiała zapłacić karę w wysokości 15 tys. dolarów lub zostanie wyrzucona z zawodów.

Naomi Osaka nie zagra w WTA w Berlinie

Tenisistka, odpowiadając na te groźby, zdradziła, że zmaga się z depresją i strachem. W ostatnią niedzielę podziękowała swoim fanom w krótkiej wiadomości na Instagramie. 

Póki co, nie wiadomo czy Osaka wróci na zbliżające się turnieje. Wimbledon, w którym mogłaby wziąć udział, rusza 28 czerwca. Z kolei w lipcu rozpoczynają Igrzyska Olimpijskie (24.07-1.08).

RadioZET.pl/AFP