Zamknij

Naomi Osaka będzie mieć własną linię lalek Barbie

13.07.2021 09:14
Naomi Osaka
fot. AP/Associated Press/East News

Naomi Osaka będzie miała własną linię lalek Barbie. Firma chce w ten sposób kontynuować trend zróżnicowania swoich zabawek, chce, by były wzorami do naśladowania i wykonywały różne profesje.

Naomi Osaka wielokrotnie wykorzystywała swoją pozycję i popularność, by zwracać uwagę na ważne tematy. Poruszała kwestie przemocy policyjnej, rasizmu, a także depresji w sporcie.

- To dla mnie wielki zaszczyt być częścią takiego projektu i przypominać dziewczynkom, że mają moc, by zmieniać świat. Chcę, aby młode dziewczyny na całym świecie czuły, że mają prawo marzyć - skomentowała Osaka.

Lalka stylizowana na 23-latkę ma na sobie strój sportowy oraz rakietę tenisową.

Naomi Osaka z własną linią lalek Barbie

Mieszkająca na co dzień w USA zawodniczka nie uczestniczyła w zakończonym w niedzielę Wimbledonie, trzecim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym. Publicznie nie pojawia się na kortach od 31 maja, kiedy wycofała się z French Open, sugerując, że cierpi na depresję.

Przed paryskim turniejem Osaka poinformowała, że nie będzie uczestniczyć w konferencjach prasowych, bo chce w ten sposób zwrócić uwagę na problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Za opuszczenie pomeczowego spotkania z dziennikarzami nałożono na nią karę w wysokości 15 tysięcy dolarów.

RadioZET.pl/PAP