Montreux: Szalona radość Igi Świątek. Polka wskoczyła do jeziora

05.07.2020 17:52
Iga Świątek wskoczyła do jeziora

Iga Świątek wygrała w niedzielę pokazowy turniej w Montreux. Zwycięstwo sprawiło jej wiele radości, czego najlepszym dowodem jest sposób fetowania sukcesu. 19-latka wzorem swojego idola Rafaela Nadala wskoczyła do wody.

Iga Świątek wróciła do gry po blisko półrocznej przerwie. Po raz ostatni rywalizowała w turnieju Doha w lutym, gdzie dotarła do drugiej rundy. Kolejne zawody zostały odwołane bądź przełożone, jak French Open, z powodu pandemii koronawirusa. WTA powrót zapowiada na sierpień, ale już teraz tenisiści biorą udział w turniejach pokazowych. Polka wybrała się nad Jezioro Genewskiego do Montreux i wygrała.

W niedzielnym finale sklasyfikowana na 49. miejscu rankingu WTA Świątek bardzo pewnie pokonała w dwóch setach reprezentantkę gospodarzy Viktoriję Golubić (123. WTA) 6:2, 6:2. Jej radość - nie tylko z sukcesu, ale przede wszystkim z powrotu do gry - była tak wielka, że postanowiła wskoczyć do wody. Nagranie z tego wydarzenia pojawiło się na jej InstaStory.

Iga Świątek jak Rafael Nadal

Nie od dziś wiadomo, że idolem Igi jest Rafael Nadal. Hiszpan jest jedną z największych gwiazd światowego tenisa XXI wieku, absolutnym królem French Open i zawodów w Barcelonie, gdzie triumfował już 11. razy. Po każdym sukcesie w stolicy Katalonii 34-latek wskakuje do basenu ku radości miejscowych kibiców. Być może Polka przejmie tę tradycję od Nadala i częściej będzie w taki sposób fetować swoje turniejowe zwycięstwa.